Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo ARESZTOWANIE W SPRAWIE WANDALIZMU ŚWIĄTYNI ZENKŌJI W NAGANO

Jedno z graffiti; źródło: The Asahi Shimbun, Kayoko Sekiguchi

16.10.2017 | 14:52
Opracowanie: Ewelina Turek

Doszło do aresztowania kobiety podejrzanej o dokonanie aktów wandalizmu na terenie kompleksu świątynnego Zenkōji w Nagano. W świątyni znaleziono powyżej 100 graffiti zrobionych białym markerem.

Uważa się, że świątynia Zenkōji w Nagano powstała w VII wieku, ale jej obecna hala główna, która jest zaliczana do grona japońskich skarbów narodowych, została przebudowana w 1707 roku. Graffiti, które tam znaleziono, głównie białe krzyże, zostało zrobione białymi markerami na terenie całego kompleksu świątynnego: hali głównej oraz ważnych obiektów kulturowych, czyli bramy Sanmon i składnicy świętych pism Kyōzō. Podobne graffiti znaleziono również w sklepach na ulicy prowadzącej do Zenkōji.

Według biura zarządzania świątynią akt wandalizmu został odkryty 8 października o 13:00, gdy jedna z odwiedzających świątynię osób pokazała pracownikowi Zenkōji zdjęcie graffiti na swoim smartfonie. Szef administracji świątyni, Shinshō Wakaomi powiedział:

Ten postępek to zniesławienie religii. Jestem smutny i zły.

Wakaomi zapowiedział także, że w odpowiedzi na to wydarzenie świątynia wzmocni patrole bezpieczeństwa na terenie kompleksu.

Sprawą zajęła się prefekturalna policja, która wieczorem 10 października aresztowała 47-letnią kobietę podejrzaną o dokonanie tego aktu wandalizmu w niedzielę 8 października koło godziny 11:00. Podejrzana jest bezrobotną mieszkanką Nagano. Źródła świątynne mówią, że na nagraniach, w których uchwycono kobietę, zachowuje się ona podejrzanie w pobliżu zniszczonych obiektów. Kobieta podobno zniszczyła filar Shakadō (hali Buddy) w jednym z budynków na terenie świątyni. Prefekturalna policja twierdzi, że przyznała się do odpowiedzialności za dokonane zniszczenia.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun I
The Asahi Shimbun II
The Japan Times

TAGI:

religia   buddyzm  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy