Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo MANGOWY INSTRUKTAŻ REAKCJI NA ATAK POWIETRZNY ZE STRONY KOREI PÓŁNOCNEJ

Fragment mangi; źródło: easybranches.com

21.10.2017 | 12:52
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

W odpowiedzi na zapytania mieszkańców, władze regionu Hokkaidō przygotowały instruktaż, jak należy zachować się w przypadku nalotu rakietowego ze strony Korei Północnej.

W sierpniu i wrześniu 2017 roku japońska wyspa Hokkaidō znalazła się na linii przelotu wystrzelonych przez Koreę Północną testowych rakiet balistycznych.

Podczas gdy władze prefektury zajęły się organizowaniem planów ewentualnej ewakuacji, mieszkańcy zaczęli kierować do nich pytania o sposób zachowania w przypadku faktycznego ataku. Po wrześniowych testach rakietowych ze strony Korei Północnej wyrażali swoją bezradność i obawy z tym związane. Jak twierdzi właściciel jednej z lokalnych restauracji:

Rząd radził, żeby skryć się w stabilnych budynkach lub pod ziemią, ale tutaj takich nie ma. Pozostaje nam tylko bezczynność.

Choć dotychczas publikowane już były opisowe instrukcje, manga ma być bardziej przyjazną i przystępniejszą formą, która pomoże zwiększyć świadomość osób zamieszkujących Hokkaidō. Komiks przygotowany został przez lokalnego mangakę, Manabu Yamamoto. Na kartce w formacie A4 przedstawione są sytuacje, w jakich mogą znaleźć się mieszkańcy w przypadku alarmu o nadchodzącym zagrożeniu. Manga pokazuje w jaki sposób należy się zachować w zależności od tego, gdzie jesteśmy. Instrukcja obejmuje m.in. takie sytuacje, jak zajęcia szkolne czy jazdę samochodem.

Manga dostępna jest na stronie internetowej władz Hokkaidō. Jak podaje dziennik „The Japan Times”, instrukcja będzie także rozpowszechniana w szkołach i urzędach na terenie dystryktu.

ŹRÓDŁA

The Japan Times I
The Japan Times II

TAGI:

Korea   bezpieczeństwo  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

10 lat z Kaną Nishino

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy