Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo „AKCJA ONIGIRI” PO RAZ TRZECI

Onigiri; źródło: YouTube/Ochikeron

26.10.2017 | 13:20
Opracowanie: Mateusz Chrzczonowski

Wystartowała trzecia edycja kampanii społecznej „Akcja Onigiri”, która ma na celu sfinansowanie posiłków dla biednych dzieci w Azji i Afryce.

Akcja opiera się na założeniu, iż za każde zdjęcie zrobione z onigiri (kulki ryżowe) i wrzucone do sieci z oznaczeniem kampanii zostanie przekazane pięć posiłków dla potrzebujących dzieci. Zeszłoroczna akcja przyniosła niewątpliwy sukces, gdyż podczas jej trwania zrobiono 108 815 zdjęć z japońską przekąską (20 razy więcej niż w trakcie pierwszej edycji), co umożliwiło sfinansowanie 850 tys. ciepłych posiłków (kampania przewidywała również bonusy m.in. za zdjęcie onigiri z zieloną herbatą). Wystarczyło to na zapewnienie jedzenia 4 tys. dzieciom przez okres całego roku szkolnego.

Trzecia edycja „Akcji Onigiri” rozpoczęła się 5 października tego roku i potrwa do 15 listopada. W trakcie jej trwania zdjęcia można wrzucać do sieci na dwa sposoby. Pierwszy to umieszczenie ich na oficjalnej stronie akcji poprzez formularz, a drugi to udostępnianie tych zdjęć na portalach społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram) z hasztagiem „#OnigiriAction”. Fotografie mogą przedstawiać same onigiri, moment ich wykonywania czy jedzenia oraz wszystko inne, co jest związane z tą japońską przekąską.

Za kampanię odpowiada japońska organizacja non-profit Table For Two (TFT), która zajmuje się problemami głodu i otyłości na świecie oraz programem „dzielenia się posiłkami” (meal-sharing). Współpracując ze szkołami i restauracjami, promuje zdrowe produkty, a część dochodów z ich sprzedaży przekazuje na rzecz potrzebujących dzieci. Organizacja chce w ten sposób zmniejszyć różnice w poziomie odżywiania się na całym świecie. Tym razem za każde zdjęcie z onigiri jeden z 35 partnerów TFT przekazuje 100 jenów (ok. 3,17 zł*), co wystarcza na sfinansowanie wspomnianych wcześniej pięciu posiłków.

Zdjęcie zrobione w ramach akcji; źródło: Twitter/@wannyan71093489

*Przeliczenie na podstawie kursu średniego NBP z 22.10.2017 r.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun
PR Newswire
Table For Two – strona oficjalna I
Table For Two – strona oficjalna II

TAGI:

fotografia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

10 lat z Kaną Nishino

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy