Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju KITKAT ZE ZDJĘCIEM

Automat sprzedający spersonalizowane KitKaty; źródło: SoraNews24

08.11.2017 | 07:09
Opracowanie: Anna Miller

Turyści odwiedzający Kioto mogą przez kilka najbliższych miesięcy zakupić oryginalną pamiątkę w automacie ze słodyczami.

Na terenie budynku dworca kolejowego w Kioto stanął specjalny automat, w którym można kupić paczkę batoników KitKat ze swoim zdjęciem. Maszyna o nazwie „Travelling Memories KitKat” umożliwia w ciągu kilku minut wydruk wybranego zdjęcia z telefonu komórkowego na opakowaniu słodyczy o smaku zielonej herbaty uji matcha. Oryginalną pamiątkę można też wysłać pocztą – na opakowaniu znajduje się miejsce na adres. Do każdego opakowania dołączona jest podpórka, która pozwala na wyeksponowanie zdjęcia.

Strona opakowania, ktorą można zaadresować; źródło: SoraNews24

Firma Nestlé produkująca batony KitKat lubi zaskakiwać nowościami japońskich konsumentów. Coraz to nowe smaki słodyczy robią wrażenie zarówno na mieszkańcach Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i na przebywających tam turystach. Istnieją nawet specjalne, regionalne edycje batoników, na przykład o smaku japońskiego chrzanu wasabi, fioletowego słodkiego ziemniaka czy sake.

Nowe warianty smakowe pojawią się w automacie, jeśli atrakcja stanie się wystarczająco popularna. Planowane jest również postawienie dodatkowych maszyn w innych lokalizacjach. Począwszy od 2 listopada tego roku automat pozostanie na stacji kolejowej przez prawie 6 miesięcy. Koszt wydrukowania pamiątkowego opakowania słodyczy to 400 jenów (ok. 13 zł*).

*Przeliczenie na podstawie średniego kursu NBP z dnia 2.11.2017 r.

ŹRÓDŁA

SoraNews24
Nestle Japan

TAGI:

ciekawostka   matcha  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

10 lat z Kaną Nishino

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy