Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Polityka PARA CESARSKA ODBYŁA PODRÓŻ NA POŁUDNIOWO-ZACHODNIE KRAŃCE JAPONII

Para cesarska przed wejściem na pokład samolotu; źródło: Kyodo News

24.11.2017 | 12:18
Opracowanie: Kinga Liszka

Celem niedawnej wyprawy cesarza i jego małżonki były wyspy znajdujące się na południowym zachodzie kraju.

Cesarz Akihito oraz cesarzowa Michiko rozpoczęli w czwartek 16 listopada 2017 roku podróż w kierunku południowego zachodu Kraju Kwitnącej Wiśni. 83-letni cesarz wyraził bowiem chęć odwiedzenia dalszych zakątków kraju przed abdykacją.

Wyprawa cesarza jest potwierdzeniem jego słów wypowiedzianych w oświadczeniu z sierpnia 2016 roku, w którym podkreślał, że aby odpowiednio sprawować swoją rolę jako symbol narodu japońskiego, musi odznaczać się głębokim zrozumieniem wobec obywateli. Z tego powodu jego podróże w różne rejony kraju, również te dotknięte tragediami, oraz w najdalsze zakątki Japonii traktuje jako swój cesarski obowiązek.

Według informacji podanych przez Agencję do spraw Dworu Cesarskiego Akihito wraz z małżonką mieli udać się na południowo-zachodnie wyspy już w lutym 2012 roku, jednak podróż została odwołana ze względu na zły stan zdrowia cesarza.

Pierwszą wyspą, jaką odwiedziła para cesarska, była Yakushima, znajdująca się w prefekturze Kagoshima. Akihito oraz jego małżonka chcieli spotkać się tam z ludźmi, którzy doświadczyli skutków erupcji wulkanu w 2015 roku, a wcześniej ewakuowali się na tę wyspę z innej, o nazwie Kuchinoerabu. Yakushima znana jest z możliwości spacerowania po górach, gorących źródeł oraz cedrów. Posłużyła również za inspirację Hayao Miyazakiemu przy tworzeniu jego dzieła, „Księżniczki Mononoke” (Mononoke Hime). Następnym punktem wyprawy były wyspy Amami. Na jednej z nich, Okinoerabu, para cesarska spędziła noc. W piątek udała się na wyspę Yoron, znaną z mielizny pokrytej białym piaskiem, ujawniającej się przy brzegu gdy morskie fale są niskie. Następnego dnia Akihito z małżonką odwiedzili tamtejszą szkołę podstawową i podziwiali uczniów wyrabiających surowy cukier, miejscowy specjał.

Warto również wspomnieć o informacji podanej przez Agencję do spraw Dworu Cesarskiego, dotyczącej otwarcia dla zwiedzających ulicy Inui, biegnącej wzdłuż tokijskiej siedziby cesarskiej od bramy Sakashita do bramy Inui. Dzieje się to dwa razy w roku – na wiosnę, kiedy można podziwiać kwitnienie kwiatów wiśni, oraz na jesień, która zachwyca kolorami. Ulica o długości 750 metrów ma być otwarta od 2 do 10 grudnia.

ŹRÓDŁA

The Mainichi
The Japan Times
The guardian

TAGI:

podróżowanie   cesarz  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy