Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Technika WIELOPROFILOWE KARTY SIM OD NTT DOCOMO

Karta SIM NTT Docomo; źródło: Hardware Zone

04.12.2017 | 16:56
Opracowanie: Mateusz Chrzczonowski

Firma NTT Docomo opracowała pierwszą na świecie kartę SIM, która umożliwi korzystanie z usług wielu operatorów komórkowych.

NTT Docomo to wiodący japoński operator komórkowy z ponad 75 milionami abonentów oraz jeden z największych dostawców Internetu mobilnego na świecie. To właśnie za sprawą tej firmy od bieżącego roku turyści odwiedzający Japonię mogą korzystać z darmowego dostępu do Internetu.

Nowym pomysłem NTT Docomo, ogłoszonym 28 listopada tego roku, jest karta SIM obsługująca wiele profili sieci komórkowych, co ma w zamyśle wyeliminować m.in. potrzebę ciągłych zmian kart podczas podróży za granicę.

Obecnie japońscy podróżni po przybyciu do nowego kraju muszą korzystać z drogiego roamingu – np. od NTT Docomo wynosi on od 980 jenów (ok. 31 zł*) do nawet 2980 jenów (ok. 94 zł*) dziennie. Alternatywą jest zakup nowej karty SIM od lokalnego dostawcy, jednak to wiąże się z potrzebą wymiany tej obecnie używanej. Dzięki nowemu rozwiązaniu japońskiej firmy klienci będą mogli zapisać na karcie aż sześć profili zawierających dane operatorów, które umożliwią natychmiastowy dostęp do sieci po przybyciu do innego kraju bez konieczności instalowania nowej SIM.

NTT Docomo planuje przeprowadzić testy usługi od grudnia bieżącego roku do marca przyszłego na terenie Japonii, Tajlandii i Wietnamu, a następnie jeszcze w roku 2018 wprowadzić ją do powszechnego użytku.

*Przeliczenie na podstawie kursu średniego NBP z 1.12.2017 r.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun
NTT Docomo – strona oficjalna

TAGI:

telefon   technologia   internet  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Intronizacyjne pozwy

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy