Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Społeczeństwo AMERYKAŃSKI VLOGER PRZEPRASZA ZA KONTROWERSYJNE WIDEO

Tablica informacyjna przed wejściem do Aokigahary; źródło: Japan Today

07.01.2018 | 08:35
Opracowanie: Martyna Wyleciał

Logan Paul, który na swoim kanale w serwisie YouTube zmieścił kontrowersyjne nagranie z lasu Aokigahara, przeprosił za swoje zachowanie.

Nie oczekuję, że mi wybaczycie. Chcę po prostu przeprosić 

– powiedział Amerykanin Logan Paul w nagraniu, które pojawiło się na jego kanale Logan Paul Vlogs w serwisie YouTube 2 stycznia 2018 roku.

Powodem opublikowania przeprosin jest inny filmik, który Paul zamieścił w Internecie w niedzielę 31 grudnia 2017 roku. Na tym nagraniu Amerykanin wraz z grupką przyjaciół wybrał się na spacer po lesie Aokigahara mieszczącym się u podnóża góry Fuji. Miejsce to okryte jest złą sławą, ponieważ wciąż wiele osób decyduje się właśnie tam popełnić samobójstwo. Na jedną z takich ofiar natrafił Paul i tę sytuację postanowił wraz z całym filmikiem zamieścić w Internecie.

Wideo obejrzało około 6 milionów osób, zanim zostało usunięte z serwisu. Wywołało ono oburzenie wśród użytkowników Internetu oraz organizacji zajmujących się prewencją samobójstw. Tym, co spotkało się z krytyką, był nie tylko fakt pokazania ciała samobójcy, lecz również reakcja Paula, który nie okazał szacunku i żartował z całej sytuacji. Przedstawiciel tokijskiego towarzystwa zajmującego się zapobieganiem samobójstwom wśród młodzieży, Jirō Itō, skomentował dla dziennika „The Japan Times”, że to absolutnie niedopuszczalne, by pokazywać to, że ktoś odebrał sobie życie, jako coś śmiesznego.

Wśród piętnastomilionowej rzeszy subskrybentów Logan Paul Vlogs znaleźli się również tacy, którzy bronili swojego idola, publikując słowa otuchy z hasztagiem „#Logan_you_are_forgiven” (ang. „Logan, wybaczamy ci”). Vloger jednak w swoim filmiku z przeprosinami powiedział, że jego postępowanie nie zasługuje na to, by go bronić.

Autor przeprosił użytkowników Internetu, którzy widzieli wideo oraz osoby zmagające się z chorobami psychicznymi (np. depresją) i te, dla których temat samobójstwa jest kwestią wrażliwą, a także wyraził skruchę za nieokazanie szacunku wobec ofiary, na której ciało natknął się w lesie oraz całej jej rodziny, która mogła poczuć się dotknięta jego reakcją.

Choć YouTube wypłaca wynagrodzenie pieniężne za ilość odsłon na swoich filmach, Paul zaznaczył, że nie będzie zarabiał na kontrowersyjnym materiale. Przedstawiciele Google natomiast, po usunięciu wideo za naruszenie zasad serwisu, złożyli kondolencje rodzinie zmarłego, której tożsamość nie została podana w mediach. 

Wideo z przeprosinami; źródło: YouTube/ Logan Paul Vlogs 

ŹRÓDŁA

The Japan Times
BBC

TAGI:

kontrowersje   celebryci   samobójstwo   blogi  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Intronizacyjne pozwy

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy