Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka 68. KŌHAKU UTA GASSEN BEZ WZROSTU OGLĄDALNOŚCI

Zdjęcie promujące 68. Kōhaku Uta Gassen; źródło: ameblo.jp/himiname-ka

12.01.2018 | 12:25
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Choć gwiazdą wydarzenia była odchodząca na muzyczną emeryturę Namie Amuro, nie poprawiła się oglądalność noworocznego programu muzycznego stacji NHK.

31 grudnia 2017 roku miała miejsce 68. edycja Kōhaku Uta Gassen. Program od kilku lat boryka się ze spadkiem zainteresowania ze strony widzów – rekordowo niska oglądalność osiągnięta została w 2016 i wynosiła 39,2%, podczas gdy w latach świetności wydarzenie oglądało nawet 80% widzów. 

Choć do gwiazd wieczoru należała odchodząca w tym roku na muzyczną emeryturę Namie Amuro, nie zwiększyła się liczba oglądających. Statystyki Kōhaku Uta Gassen uwzględniające region Kantō wykazały, że 68. edycję oglądało 37,6% widzów.

Amuro znalazła się na pierwszym miejscu w sondażu mającym na celu wskazanie artysty, którego Japończycy chcieliby zobaczyć na scenie wydarzenia muzycznego. Pomimo to, informacja o tym, że piosenkarka zaśpiewa podczas Kōhaku Uta Gassen, została podana dopiero w drugiej połowie grudnia, czyli już po opublikowaniu listy występujących. W związku z tym, że pojawienie się Amuro wśród wykonawców wzbudziło zainteresowanie internautów, spodziewano się poprawy oglądalności. Choć tak się nie stało, jej występ zebrał przed telewizorem najwięcej oglądających – 48,4%.

Wydarzenia związane z występem Namie Amuro wzbudziły podejrzenia ze strony mediów. Krótko po tym, jak artystka zeszła ze sceny, NHK opublikowało zdjęcia z odbywającej się dzień wcześniej próby, podpisując je jako zdjęcia z programu. Incydent miał miejsce ze względu na to, że stacja nie otrzymała zgody na robienie zdjęć podczas noworocznego występu. Fotografie mogły być robione tylko podczas odbywającej się dzień wcześniej próby do koncertu. W związku z tym, że artystka była ubrana dokładnie tak samo, jak podczas nagrywanego koncertu, zarząd stacji zdecydował się opublikować nieprawidłowo podpisane zdjęcia. Stacja NHK przyznała się do zarzucanego kłamstwa dopiero 5 stycznia br. i przeprosiła za zaistniałą sytuację.

Namie Amuro podczas próby do noworocznego koncertu; źródło: JpopAsia

ŹRÓDŁA

ARAMA! JAPAN
The Asahi Shimbun
The Japan Times I
The Japan Times II

TAGI:

koncert   Nowy Rok  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy