Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka IDOLKI Z NOGIZAKA46 W MUSICALU O CZARODZIEJCE Z KSIĘŻYCA

Idolki z Nogizaka46 w strojach czarodziejek; źródło: Twitter/48FamilyINA

10.02.2018 | 10:53
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

W ramach serii wydarzeń z okazji 25-lecia komiksu dziewczęta z grupy Nogizaka46 wcielą się w role wojowniczych czarodziejek.

Fani „Czarodzieki z Księżyca” będą mieli okazję zobaczyć trzy występy sceniczne. W jednym z nich mają zagrać idolki z grupy Nogizaka46. Informacja ta została podana na oficjalnej stronie internetowej serii pod koniec stycznia br. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, które z dziewcząt pojawią się na scenie musicalu oraz ile ról będzie do obsadzenia. 

Drugim wydarzeniem będzie przedstawienie „Pretty Guardian Sailor Moon” The Super Live. Program występu ma łączyć elementy wokalne, taneczne i wizualne. Choreografię wydarzenia przygotuje Takahiro Ueno, który dotychczas współpracował z idolkami z Nogizaka46 i Keyakizaka46. Przedstawienie zostanie wystawione we Francji podczas „Japonismes 2018”, czyli trwających od lutego 2018 do lipca 2019 obchodów 160-lecia nawiązania japońsko-francuskich stosunków dyplomatycznych.

Na 2019 rok zapowiedziany jest jeszcze jeden musical, jednak na jego temat nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów. Organizator zapewnia, że fani mogą spodziewać się ulepszonej wersji sztuki z udziałem dziewcząt z Nogizaka46. Nie pierwszy raz historia czarodziejek zostanie wystawiona na scenie. Serię musicali na jej podstawie zapoczątkowano w 1993 roku – przedstawienia odgrywane były do 2005 roku. Do pomysłu powrócono w 2013 roku z okazji 20-lecia komiksu.

Grafiki promujące przedstawienia z serii „Pretty Guardian Sailor Moon”; źródło: animenewsnetwork

Nogizaka46 jest siostrzaną grupą Keyakizaka46. Zespół uczestniczył w promocji amerykańskiego filmu superbohaterskiego „Wonder Woman”. Ich piosenka „Onna wa Hitori ja Nemurenai”, której tytuł można przetłumaczyć jako „Kobieta nie może zasnąć sama”, na rynku japońskim została wykorzystana jako motyw przewodni dzieła, co wzbudziło kontrowersje z uwagi na niewłaściwy przekaz utworu. 30 grudnia 2017 roku grupa otrzymała pierwszą nagrodę za swoje dokonania muzyczne, Grand Prix za utwór „Influencer” podczas 59. Japan Record Awards.

Teledysk do piosenki „Influencer”; źródło: YouTube/台灣索尼音樂 Sony Music Taiwan

ŹRÓDŁA

ARAMA! JAPAN
animenewsnetwork
Jshowbiz
Japonia Online
comicbook

TAGI:

manga i anime   muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy