Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Sport 15. DZIEŃ IGRZYSK W PJONGCZANGU BEZ MEDALU DLA JAPONII

Satoko Miyahara podczas programu dowolnego; źródło: Kyodo News

23.02.2018 | 17:23
Opracowanie: Kinga Liszka

Kolejny dzień zmagań na igrzyskach minął bez większych sukcesów Japończyków.

15. dzień igrzysk olimpijskich w Pjongczangu rozpoczął się dla Japończyków zmaganiami podczas półfinału w curlingu. 5 zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni walczyło o zwycięstwo z drużyną z Korei Południowej. Pierwsze punkty zdobyły przeciwniczki, jednak drużyna japońska do końca walczyła o wyrównanie wyniku. Ostatecznie przegrały jednym punktem – 7 do 8.

Blisko zwycięstwa była Satoko Miyahara, łyżwiarka figurowa, która w programie dowolnym kobiet wywalczyła 4. miejsce. Zdobyła 222,38 punktu, przegrywając walkę o podium z Kanadyjką Kaetlyn Osmond, która została oceniona na 231,02 punktu. Szóste miejsce zajęła natomiast Kaori Sakamoto z wynikiem 209,71 punktu. 19-letnia Miyahara, mieszkanka Kioto, występowała jako pierwsza w swojej grupie, przedstawiając program nawiązujący do „Madame Butterfly”.

Bycie tutaj jest wystarczająco cudowne i jestem bardzo szczęśliwa niezależnie od wyniku. (…) Stając na olimpijskim lodzie, chciałam poświęcić cały wysiłek temu, na co pracowałam przez cztery lata

– powiedziała Miyahara.

Satoko Miyahara w czasie programu dowolnego; źródło: Kyodo News

W skicrossie kobiet zawodniczce z Japonii Reinie Umeharze udało się dotrzeć jedynie do 1/8 finału, gdzie zmagała się w grupie z zawodniczkami z Francji i Szwajcarii, zajmując ostatnie miejsce. Była to jedyna przedstawicielka Japonii w tej dyscyplinie.

Trudno to zaakceptować, ale nie zrobiłam większych błędów podczas wyścigu. (…) Zrobiłam, co chciałam. Przewyższały mnie technicznie. (…) Nie sądzę, że mogłam zrobić coś więcej. Nie byłam po prostu wystarczająco dobra

– podsumowała swoje starania Umehara.

Tego dnia zakończyło się również łyżwiarstwo szybkie na 1000 metrów mężczyzn. Na najwyższym miejscu podium stanął Kjeld Nuis, obywatel Holandii, srebro zdobył Havard Lorentzen z Norwegii, a trzecie miejsce zajął przedstawiciel Korei Południowej – Kim Tae-Yun. Zawodnik z Japonii Takuro Oda wywalczył 5. miejsce z wynikiem 1:08:568. Do lidera rankingu brakowało mu 0,61 sekundy.

ŹRÓDŁA

Oficjalna strona Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu 2018
The Japan Times (I)
The Japan Times (II)

TAGI:

sport   igrzyska olimpijskie   kobiety w sporcie   PyeongChang 2018  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy