Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju KULTURALNY MARZEC NA LOTNISKU

Rysowanie mangi – jedna z marcowych atrakcji lotniska Narita; źródło: Strona lotniska Narita

10.03.2018 | 07:50
Opracowanie: Olimpia Widowska-Wielandt

Lotnisko Narita przygotowało szereg atrakcji dla przebywających na nim turystów. Będzie można między innymi przymierzyć kimono lub zbroję samurajską albo spróbować sił w rysowaniu mangi.

Międzynarodowy Port Lotniczy Narita to jedno z dwóch tokijskich lotnisk. Znajduje się w odległości około 60 km od stolicy Japonii w miejscowości Narita i obsługuje zarówno połączenia międzynarodowe, jak i lokalne. Osoby, które muszą spędzić dłuższy czas na lotnisku, mogą wybrać się w jego okolice i zwiedzić na przykład świątynię Naritasan Shinshōji (w miejscowości Narita), która liczy sobie ponad tysiąc lat albo odwiedzić wioskę Bōsō – skansen z tradycyjnymi domami kupieckimi czy samurajskimi, w którym można zobaczyć, jak żyli ludzie na przełomie epok Edo i Meiji.

Do końca marca tego roku podróżujący przez lotnisko Narita mogą doświadczyć różnego rodzaju aspektów kultury japońskiej bez opuszczania jego budynków. Jest to możliwe dzięki najnowszej inicjatywie portu, w ramach której turyści, zamiast nudzić się w poczekalniach, mają możliwość obejrzenia wystawy i wzięcia udziału w warsztatach. Niektóre atrakcje dostępne są dla wszystkich zainteresowanych, na inne wstęp mają jedynie osoby, które przeszły odprawę i kontrolę bezpieczeństwa.

Większość wydarzeń odbywa się w godzinach od 14:00 do 18:00. Dla wszystkich przewidziane są: ekspozycja pasów obi zawiązanych w takich sposób, aby ich węzły przypominały wiosenne kwiaty (na przykład popularne kwiaty wiśni). Dodatkiem do wystawy jest możliwość przymierzenia kimona typu furisode oraz spodni hakama. W obszarze ogólnodostępnym odbędą się także warsztaty rysowania mang. Ich uczestnicy dostaną do rąk profesjonalne narzędzia, za pomocą których sami uzupełnią przygotowane wcześniej szkice, a swoje prace będą mogli zabrać do domu.

Wystawa pasów obi; źródło: Strona lotniska Narita

Nieco więcej atrakcji czeka pasażerów w tych częściach terminali, które znajdują się za bramkami bezpieczeństwa. Tu będzie można założyć zbroję samurajską, strój ninja (po raz pierwszy na lotnisku Narita) lub kimono. Dla turystów zainteresowanych stworzeniem czegoś własnymi rękami przygotowano warsztaty kaligrafii, drukowania drzeworytów, tworzenia latawców i papierowych lalek.

Szczegółowy grafik wydarzeń dostępny jest na stronie lotniska Narita. Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy ten port lotniczy oferuje korzystającym z niego turystom dodatkowe atrakcje. Na łamach naszego dziennika pisaliśmy o programie wycieczek dla osób czekających na przesiadkę oraz o możliwości doświadczenia tradycyjnej kuchni japońskiej w restauracjach na lotnisku.

ŹRÓDŁA

SoraNews24
Strona lotniska Narita
Japan Guide
JNTO

TAGI:

wydarzenia   podróżowanie   turystyka   kultura  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

10 lat z Kaną Nishino

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy