Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Polityka PREZYDENT MIASTA KOMAE OSKARŻONY O MOLESTOWANIE

Molestowanie w pracy stanowi wstydliwy problem dla wielu kobiet w Japonii; źródło: Japan Crush

21.03.2018 | 15:51
Opracowanie: Kinga Liszka

Kunihiko Takahashi podejrzewany jest o nękanie na tle seksualnym pracujących w ratuszu kobiet.

Członkowie rady miasta Komae, znajdującego się w zachodniej części tokijskiej metropolii, wezwali obecnie urzędującego prezydenta Kunihiko Takahashiego do powołania zespołu, który miałby zbadać kwestię potencjalnego molestowania przez niego współpracownic. Sześciu przedstawicieli rady miasta w poniedziałek 12 marca zgodnie stwierdziło, że sprawą powinny zająć się osoby spoza grona miejscowych urzędników. Wyrażono to w liście zaadresowanym do prezydenta miasta Komae.

Takahashi sprawuje obecnie drugą kadencję. Po raz pierwszy został wybrany w czerwcu 2012 roku. Zaprzecza oskarżeniom:

Chcę wypełnić swój obowiązek i wyjaśnić to nieporozumienie.

Japońska Partia Komunistyczna poprosiła o dostęp do dokumentów zawierających zeznania pokrzywdzonych kobiet. Choć prezydent nie jest w nim wymieniony z nazwiska, Partia Komunistyczna przyznała, że w czasie własnego śledztwa jej przedstawiciele rozmawiali z kobietami, które potwierdziły zarzuty wobec Takahashiego. Między innymi prezydent miał dotykać pośladków jednej z pracownic w windzie, a także zmuszać inną do picia ze swojej używanej już szklanki.

Według badań przeprowadzonych przez japoński rząd w 2016 roku niemal 1/3 kobiet przyznała, że była molestowana w miejscu pracy. Ponad połowa spotkała się z nieodpowiednimi komentarzami ze strony swoich kolegów na temat wyglądu lub wieku. Zdarzały się również sytuacje, w których kobiety zmuszane były do współżycia oraz dotykane bez wyrażenia zgody na to.

ŹRÓDŁA

The Japan Times
The Guardian

TAGI:

Tokio   kontrowersje   kobiety  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy