Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju TŁUMY ZAINTERESOWANE WIŚNIAMI NA TERENIE PAŁACU CESARSKIEGO

Widok na ulicę Inui; źródło: The Japan News/Yomiuri Shimbun

31.03.2018 | 07:39
Opracowanie: Olimpia Widowska-Wielandt

Otwarcie niedostępnej na co dzień dla odwiedzających ulicy Inui przyciągnęło licznych amatorów podziwiania sakury.

Tokijska Inui to ulica o długości około 750 metrów, znajdująca się pomiędzy bramami Sakashita i Inui. Leży na terenie Pałacu Cesarskiego i generalnie nie jest udostępniana zwiedzającym. Turyści mają szansę przespacerować się nią dwa razy w roku – wiosną, podczas kwitnienia wiśni – oraz jesienią, w okresie podziwiania kolorowych liści. Atrakcja ta po raz pierwszy pojawiła się w 2014 roku, jako upamiętnienie osiemdziesiątych urodzin cesarza Akihito (obchodził je 23 grudnia 2013 roku).

24 marca bieżącego roku miało miejsce tegoroczne wiosenne otwarcie ulicy Inui, co przyciągnęło tłumy osób zainteresowanych podziwianiem rosnących na niej drzew wiśniowych. Kolejka, która ustawiła się pod bramą Sakashita, była tak długa, że otwarcie nastąpiło 20 minut przed planowaną godziną wstępu. Spacerowicze mogli obejrzeć 103 drzewa wiśniowe 31 gatunków, w tym wiśnie płaczące oraz odmiany Somei-Yoshino. W porównaniu do roku fiskalnego 2016 jest więcej o 28 egzemplarzy wiśni należących do 19 gatunków. Nowe drzewa pojawiły się po pracach prowadzonych od wiosny 2016 roku do jesieni 2017, kiedy to ulica była zamknięta dla turystów.

Ogromnie podobało mi się oglądanie kwiatów i czytanie tabliczek z informacjami, do jakiego gatunku należą drzewa

– powiedziała Ayumi Hasegawa, która spacerowała tu z córką Misaki.

Wiosenny spacer po ulicy Inui; źródło: 時事通信映像センター/YouTube

Otwarcie ulicy Inui zbiegło się w czasie z innym wydarzeniem – tego samego dnia Agencja Meteorologiczna ogłosiła pełen rozkwit wiśni znajdującej się na terenie świątyni Yasukuni. Jej pierwsze pąki zaobserwowano tydzień wcześniej, w sobotę 17 marca, o czym pisaliśmy na łamach naszego dziennika

Na ulicę Inui można się dostać przez bramę Sakashita. Jest otwarta do 1 kwietnia tego roku, w godzinach od 10:00 do 15:30. Jak podaje „The Mainichi Shimbun”, wiosną 2016 roku z atrakcji tej skorzystało około pół miliona osób.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun
Nippon.com
The Mainichi
Japanistry.com

TAGI:

wiosna   sakura   Tokio   cesarz  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KONKURS

Konkurs

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy