Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Polityka PARA CESARSKA NA SPACERZE WŚRÓD KWITNĄCYCH WIŚNI

Para cesarska na spacerze 2 kwietnia br., źródło: The Japan News

03.04.2018 | 14:03
Opracowanie: Olimpia Widowska-Wielandt

Cesarz Akihito i cesarzowa Michiko niespodziewanie wybrali się na spacer otaczającą pałac i dostępną publicznie uliczką.

Spacerowicze i biegacze, którzy o poranku 2 kwietnia tego roku wybrali się w okolice Pałacu Cesarskiego, mieli okazję spotkać na swojej drodze niecodziennych gości. Około godziny 7 rano na uliczce wiodącej wzdłuż fosy zewnętrznej pojawili się cesarz Akihito i cesarzowa Michiko.

Para cesarska rozpoczęła spacer od bramy Kitahanebashi, którą przekroczyła w asyście policji, a następnie przeszła przez most i skierowała się na dostępną publicznie drogę. Cesarz i cesarzowa podziwiali wiśnie, z których część zaczyna już powoli przekwitać. Zatrzymali się też przed plakatem informacyjnym, opisującym gatunki tych najpopularniejszych w Japonii drzew. Od czasu do czasu rozmawiali, mijając spacerowiczów i biegaczy zaskoczonych ich widokiem. Cała przechadzka trwała około 10 minut i zakończyła się przy bramie Inui, skąd cesarz i cesarzowa pomachali jeszcze do wszystkich zgromadzonych, po czym powrócili do pałacu.

Cesarz i cesarzowa spacerują po dostępnej publicznie uliczce; źródło: Pin Swede/YouTube

Para cesarska ma w zwyczaju odbywać poranny spacer codziennie, ale zwykle przechadza się wyłącznie po niedostępnych dla publiczności terenach. Poniedziałkowe wyjście nie jest jednak pierwszą tego typu niespodzianką. Na podobną wycieczkę cesarz i cesarzowa wybrali się już w kwietniu 2014 roku i 2017 roku, wzbudzając powszechne zaskoczenie i zainteresowanie.

ŹRÓDŁA

The Asahi Shimbun (I)
The Asahi Shimbun (II)
The Japan News

TAGI:

wiosna   Tokio   cesarz  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy