Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA FANÓW NAMIE AMURO

Namie Amuro w sesji dla magazynu "Vogue"; źródło: Random J Pop

18.06.2018 | 14:58
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Miłośnicy piosenkarki postanowili wspólnymi siłami podziękować artystce za 25 lat kariery muzycznej.

Fani artystki postawili sobie za cel zebranie 10 milionów jenów (ok. 330 000 złotych*) i zamieszczenie grafiki z podziękowaniami w najpopularniejszych japońskich gazetach. Planowana data publikacji grafiki to 16 września – dzień, który Namie Amuro podała jako oficjalną datę zakończenia swojej kariery

Minimalna wpłata na rzecz kampanii to 3000 jenów (ok. 99 złotych*) – w grafice pożegnalnej ujęte zostaną imiona wszystkich osób, które dołożą się do zbiórki. Na grafice znajdzie się także napis, w którym fani podkreślają, że nigdy nie zapomną o 25 latach działalności artystycznej piosenkarki.

Kampania działa za pośrednictwem A-port, popularnego japońskiego portalu crowdfundingowego należącego do dziennika „The Asahi Shimbun”. Zbiórka potrwa do 20 sierpnia 2018 – dołączyć do niej można na stronie projektu. Ostateczny wymiar wydrukowanych w gazetach podziękowań uzależniony będzie od zebranych w kampanii funduszy. Choć organizator zastrzegł, że grafika zostanie opublikowana niezależnie od tego, czy uda się zebrać założoną ilość pieniędzy, to już po kilkunastu dniach udało się uzyskać ponad połowę tej kwoty.

Fragment reklamy z imionami osób, które dołączyły się do zbiórki; źródło: A-port

Wśród osiągnięć Namie Amuro jest m.in. sprzedażowy rekord dekady Oriconu uzyskany dzięki „Finally”, albumowi, który jest zwieńczeniem jej kariery. Singiel „Can You Celebrate?” do dziś utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingu sprzedażowym piosenkarek. W twórczości artystki znajduje się m.in. utwór „Hero”, który został wybrany przez stację NHK jako muzyczny motyw przewodni transmisji Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio De Janeiro. Wydany w 2017 roku utwór „Hope” znalazł się na ścieżce dźwiękowej popularnego anime „One Piece”.

Reportaż z ostatniej trasy koncertowej artystki; źródło: YouTube/Rocky Raven

*przeliczono na podst. kursu średniego NBP z dn. 14.06.2018 r.

ŹRÓDŁA

ARAMA! JAPAN
A-port
The Bridge
Japonia Online

TAGI:

muzyka   kobiety   j-pop  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy