Sport REMIS TEŻ DOBRY

Keisuke Honda strzela do bramki Senegalu; źródło: Japan Today

27.06.2018 | 13:20
Opracowanie: Ewa Kubasik-Kobiałka

W rozegranym 24 czerwca swoim drugim meczu fazy grupowej Japonia zremisowała z Senegalem 2:2.

Pierwszego gola w 11. minucie meczu zdobył dla drużyny Senegalu Sadio Mané. Japończycy wyrównali w 34. minucie po bramce zdobytej przez Takashiego Inuiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W 71. minucie do siatki Niebieskich Samurajów trafił Moussa Wagué. Do ostatecznego remisu doprowadził 7 minut później Keisuke Honda, wprowadzony na boisko zaraz po strzale Wagué.

Honda strzelał już bramki dla Japonii podczas mundialu w RPA w 2010 roku oraz w Brazylii w 2014 roku. 32-letni zawodnik w swojej karierze zdobył 37 goli w meczach międzynarodowych.

Po meczu trener Senegalu stwierdził, że dało się uniknąć straty bramek i dodał:

Lepszą drużyną była Japonia, musimy to przyznać.

Z kolei trener Japonii powiedział:

To był ciężki mecz, wiedzieliśmy, że tak będzie. Oceniam go bardzo dobrze. Senegal jest mocną drużyną, a rezultat doprowadzi nas, mam nadzieję, do zwycięstwa w następnym meczu.

Japończykom, zajmującym 61. miejsce w rankingu FIFA, dawano niewielkie szanse na wyjście z grupy między innymi z powodu zmiany trenera tuż przed rozpoczęciem mistrzostw, ale także kiepskiego występu na poprzednim mundialu – Japonii nie udało się wtedy wygrać żadnego meczu. Jednak niespodziewane zwycięstwo nad Kolumbią rozbudziło apetyt kibiców. Choć remis z Senegalem nie był upragnionym zwycięstwem, to wciąż daje szanse na wyjście z grupy. Obecnie Japonia i Senegal mają po 4 punkty, a Kolumbia 3. Wszystko rozstrzygnie się 28 czerwca, kiedy to Senegal zagra z Kolumbią, a Japonia z Polską.