Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka YOSHIKI NA SCENIE ZE SKRILLEXEM

YOSHIKI; źródło: viewofthearts.com

06.08.2018 | 10:15
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

YOSHIKI zaskoczył miłośników muzyki zgromadzonych na Fuji Rock Festival, pojawiając się na scenie u boku Skrillexa.

Drugiego dnia Fuji Rock Festival 2018 lider X JAPAN dołączył do amerykańskiego DJ-a na głównej scenie festiwalu (Green Stage). Przy akompaniamencie przygotowanego przez Skrillexa miksu YOSHIKI zagrał na fortepianie „Endless Rain”, a następnie usiadł za perkusją, by zagrać do „Scary Monsters and Nice Sprites”, jednego z najbardziej znanych utworów DJ-a. 

Choć obecność YOSHIKIego była dla jego fanów zaskoczeniem, to występ nie był przypadkowy – dwójka artystów zna się od dłuższego czasu. Z inicjatywą wspólnego występu wyszedł Skrillex. By móc wrócić do Japonii na czas festiwalu, perkusista X JAPAN zmienił plany nagraniowe w Stanach Zjednoczonych.

YOSHIKI i Skrillex podczas Fuji Rock Festival; źródło: Jrock247

Dwójka artystów po koncercie wystąpiła w transmisji na żywo za pośrednictwem kanału perkusisty na portalu Nico Nico:

To było niezwykle satysfakcjonujące! Fani przyjęli mnie bardzo ciepło, byłem poruszony słysząc ich wszystkich. Publiczność była wspaniała.  

Skrillex, laureat kilku Nagród Grammy, wyjawił, że zdecydowali się na utwór „Endless Rain” z repertuaru X JAPAN, gdyż była to pierwsza piosenka, jaką miał okazję zaśpiewać, odwiedzając Japonię. Muzycy zapowiedzieli, że planują dalszą współpracę. 

Fuji Rock Festival to jeden z największych plenerowych festiwali muzycznych w Japonii, odbywający się rokrocznie od ponad 20 lat. Podczas wydarzenia występują przedstawiciele japońskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej, reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 27–29 lipca. Wśród wykonawców głównej sceny znaleźli się Bob Dylan ze swoim zespołem, Years & Years (brytyjska formacja tworząca muzykę elektroniczną) i Maximum The Hormone, japońska grupa wykorzystująca w swojej twórczości m.in. elementy punku i nu-metalu.

Występ Skrillexa i YOSHIKIego na festiwalowej scenie; źródło: YouTube/A State of Music

ŹRÓDŁA

JROCK REVOLUTION
Japonia Online
Fuji Rock Festival - oficjalna strona I
Fuji Rock Festival - oficjalna strona II
billboard
JaME WORLD

TAGI:

muzyka   festiwal  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy