Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria PIZZA 24/7 Z AUTOMATU W HIROSZIMIE

Pizza z automatu Pizza Self-24; źródło: grape

31.08.2018 | 10:53
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

W Hiroszimie pojawił się pierwszy w Japonii automat sprzedażowy, w którym zakupić można świeżo przygotowane danie kuchni włoskiej.

Sygnowaną logiem Pizza Self-24 maszynę zainstalowano kilkanaście minut od stacji Shin Hakushima, naprzeciwko budynku wypożyczalni gier i filmów Tsutaya. Automat już cieszy się popularnością, choć w pobliżu znajdują się dwa lokale serwujące to danie.

Jak podaje portal „SoraNews24”, automaty oferują świeżą pizzę prosto z pieca. Mieszkańcy Hiroszimy mogą zakupić przysmak w dwóch wariantach smakowych – margheritę za 980 jenów (ok. 33 zł*) oraz pizzę o smaku czterech serów za 1280 jenów (ok. 43 zł*). Proces przygotowania zamówienia w Pizza Self-24 trwa około pięć minut. Cały sekret tkwi w piecu o dużej mocy, grzejącym z góry i dołu. Po upieczeniu maszyna umieszcza zakupioną pizzę w papierowym pudełku, dołączona jest do niej także plastikowa torebka oraz radełko do jej rozkrajania. 

Automat z pizzą w Hiroszimie; źródło: grapee

Automaty sprzedażowe cieszą się w Japonii wielką popularnością, w obrębie miast można się na nie natknąć praktycznie wszędzie (więcej w artykule „Mała wielka historia automatów sprzedażowych”). Szczególnym zainteresowaniem mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni cieszą się maszyny serwujące dania ciepłe. Oprócz tego można w nich zakupić także przekąski i napoje – w listopadzie 2017 roku wprowadzono na rynek automaty ze sprzedawanym w puszkach podgrzewanym sake

Pomimo popularności automatów z jedzeniem, Japonia nie jest pierwszym krajem, gdzie pojawiły się maszyny sprzedające pizzę. Pizza Self-24 to włoska firma specjalizująca się w produkcji takich automatów, która opatentowała sposób przyrządzania pizzy za pomocą maszyny. Urządzenia znajdują się m.in. w Rosji, Australii i Stanach Zjednoczonych.

Ekran wyboru pizzy w automacie; źródło: Elite Readers

*przeliczono na podst. kursu średniego NBP z dn. 17.08.2018

ŹRÓDŁA

SoraNews24
PizzaSelf24 I
PizzaSelf24 II
PizzaSelf24 III

TAGI:

ciekawostka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy