Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka ZESPÓŁ X JAPAN ZAKOŃCZYŁ PRACE NAD NOWYM ALBUMEM

YOSHIKI; źródło: Japan Today

27.09.2018 | 14:49
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Podczas konferencji prasowej YOSHIKI ogłosił, że materiał na długo wyczekiwany krążek legendy visual kei został już nagrany. Ostatni studyjny album grupy ukazał się w 1996 roku.

Być może już wkrótce fani grupy X JAPAN usłyszą długo wyczekiwany album z nowymi utworami. Podczas konferencji prasowej odbywającej się 13 września 2018 roku lider i perkusista YOSHIKI ogłosił, że zespół skończył już nagrania do płyty. Na ten moment nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące nadchodzącego krążka – ostateczna data wydania wyklaruje się po rozmowach zespołu z wytwórnią. 

Na nowe utwory od X JAPAN fani musieli czekać od 1996 roku, kiedy to miała miejsce premiera albumu „Dahlia”. Materiał na nową płytę powstawał na przestrzeni ostatnich 10 lat. W tym czasie fani kilkakrotnie informowani byli o tym, że zespół pracuje nad nowymi kompozycjami – w 2014 zamiast nowości wydano składankę najlepszych utworów, a zapowiadaną na marzec 2016 r. premierę pokrzyżowały kłopoty zdrowotne gitarzysty PATY.

W kontekście najnowszego albumu, YOSHIKI stwierdził:

Chciałbym tworzyć muzykę, która przetrwa setki lat. 

Yoshiki podczas konferencji prasowej; źródło: YouTube/Kyodo News Plus

W związku ze wzrostem popularności grupy za granicą, YOSHIKI wyraził swoją nadzieję, że nadchodzący album przyjmie się zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Artysta zwrócił uwagę na fakt, że dopiero w ostatnich latach muzyka azjatycka zaczęła się tam cieszyć zainteresowaniem. Jak zapowiedział:

Zamierzam przyczynić się do zmiany mapy branży rozrywkowej na świecie. (...) W końcu, po wielu latach, jeśli między wschodem a zachodem był jakiś mur, to teraz jest cieńszy i niższy.

Próba zaistnienia grupy X JAPAN na amerykańskiej scenie muzycznej w latach 90. nie spotkała się z zainteresowaniem. Krótko po tym, w 1997 roku, zespół zakończył działalność, by powrócić w 2007 roku. Jak podaje dziennik „Japan Today”, X JAPAN ma na swoim koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt. W ostatnich latach muzycy byli aktywni na scenie japońskiej i międzynarodowej. W 2012 roku nagrali motyw muzyczny 69. ceremonii wręczenia Złotych Globów. Film dokumentalny „We Are X” w reżyserii Stephena Kijaka wyświetlono na kilku zagranicznych festiwalach filmowych. W 2017 roku YOSHIKI wystąpił w klasycznym repertuarze w nowojorskim Carnegie Hall w towarzystwie Tokyo Philharmonic Orchestra. W kwietniu tego roku pojawili się na scenie amerykańskiego festiwalu muzycznego Coachella – podczas ich występu gościnnie zaśpiewał amerykański wokalista Marilyn Manson. 

ŹRÓDŁA

JpopAsia
billboard
Japonia Online I
Japonia Online II
Japan Today

TAGI:

muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy