Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka ZESPÓŁ BABYMETAL DUETEM

YUIMETAL; źródło: JROCK NEWS

28.10.2018 | 07:55
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

W oficjalnym oświadczeniu potwierdzono, że w związku z problemami zdrowotnymi YUIMETAL odeszła z zespołu.

Działalność BABYMETAL jako muzycznego trio już od jakiegoś czasu stała pod znakiem zapytania. W ostatnich miesiącach YUIMETAL nie występowała z zespołem – nie zaśpiewała m.in. podczas ostatniej światowej trasy grupy. Dotychczas wokalistka wyrażała chęć powrotu na scenę w roku 2019, tymczasem w oświadczeniu na oficjalnej stronie internetowej z 19.10.2018 grupa BABYMETAL poinformowała, że YUIMETAL podjęła decyzję o odejściu z zespołu. Jak można przeczytać: 

Dziękujemy jej za cały wkład w działalność zespołu i życzymy sukcesów w przyszłości. 

Według portalu JROCK NEWS, decyzja YUIMETAL może być podyktowana nie tylko słabym stanem zdrowia, ale również chęcią kontynuowania kariery muzycznej jako solistka. Za pośrednictwem strony internetowej agencji muzycznej AMUSE wokalistka zostawiła swoją wiadomość, w której podkreśliła, że chciałaby powrócić na scenę, ale jej aktualna kondycja na to nie pozwala. YUIMETAL podziękowała za 8 wspólnych lat i zapowiedziała, że w przyszłości być może będzie występować jako Mizuno Yui.

Informacja o odejściu YUIMETAL zbiegła się w czasie z premierą singla „Starlight”. W planach wydawniczych grupy znajduje się również opowieść graficzna (30 października 2018) oraz winylowa wersja „Distortion”, która na półkach sklepów muzycznych pojawi się 23 listopada. Plany koncertowe grupy pozostają bez zmian – w październiku BABYMETAL zagra za granicą, natomiast na grudzień 2018 zaplanowane są występy w Singapurze i Stanach Zjednoczonych.

BABYMETAL w utworze „Starlight”; źródło;YouTube/BABYMETAL

ŹRÓDŁA

JROCK NEWS
BABYMETAL - oficjalna strona internetowa I
BABYMETAL - oficjalna strona internetowa II
Loudersound
AMUSE

TAGI:

muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy