Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka IDOLKA PRZEPRASZA ZA WYPOWIEDŹ O NAPAŚCI

Maho Yamaguchi; źródło: SBS

18.01.2019 | 13:04
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Wypowiedź Maho Yamaguchi z NGT48 wywołała falę krytyki skierowaną przeciw zarządowi agencji idolek, do której należy grupa. Wokalistka przeprosiła za kłopoty, które spowodowała mówiąc o incydencie.

W wideo z 9 stycznia wokalistka opowiedziała o wydarzeniu, do którego doszło 8 grudnia 2018 roku. Tuż przed wejściem do domu została wówczas zaatakowana przez dwóch mężczyzn w wieku ok. 20 lat. Napastnicy zostali aresztowani, a po trzech tygodniach wypuszczono ich na wolność. Twierdzili, że zależało im tylko na rozmowie z wokalistką. Według oświadczenia na stronie internetowej NGT48, w sprawę zamieszana była inna członkini grupy. Miała wyjawić mężczyznom, kiedy mogą się spodziewać powrotu Maho do domu.

Maho Yamaguchi nie odniosła żadnych obrażeń fizycznych, jednak, jak podaje dziennik „The Japan Times”, podczas nagrania była roztrzęsiona. Przyznała, że choć poruszyła temat napaści z zarządem agencji AKS, nikt nie zareagował na sytuację. Wokalistka opisała incydent szczegółowo za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym Twitter, ale część postów na ten temat została usunięta.

Choć Yamaguchi nie wystąpiła na odbywającym się 10 stycznia br. koncercie, to po jego zakończeniu weszła na scenę i przeprosiła za to za swoją wypowiedź z poprzedniego dnia.

Maho Yamaguchi podczas występu przeprosiła za swoją wypowiedź w wideo na blogu grupy; źródło: ARAMA! JAPAN

Fani przyznali, że wokalistka nie ma za co przepraszać i przygotowali petycję, w której domagali się rezygnacji Etsurō Imamury, menadżera grupy NGT48, ze stanowiska oraz oficjalnych przeprosin agencji skierowanych do Maho Yamaguchi. Pod petycją podpisało się prawie 54 tys. osób. W wyniku krytyki, jakiej poddana została agencja AKS, Etsurō Imamura zrezygnował ze stanowiska.

Fala krytyki dotknęła agencję nie tylko ze strony internautów. Swoje oburzenie wyrazili również przedstawiciele japońskiej branży rozrywkowej. Skrytykowali oni AKS za to, że idolka musiała wypowiadać się na temat incydentu publicznie oraz przepraszać za formę, w której opowiedziała o zajściu. Do osób krytykujących agencję dołączyła m.in. artystka kabaretowa Natsuko Yokozawa:

Zastanawiam się, czy [Maho] miała możliwość porozmawiać z agencją na ten temat tak, jak należy, skoro jedyną ochronę, jaką ma [jako celebrytka] jest ta, którą otrzymuje od agencji. (...) Agencja jest zobowiązana zapewniać dobrą ochronę. 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych byłe członkinie grupy NGT48 (Raira Itō, Yuria Otaki i Aika Ota) oraz Yuki Kashiwagi z AKB48 wyraziły swoje wsparcie dla Maho.

Agencja AKS odwołała najbliższe koncerty z udziałem Maho Yamaguchi i obiecała zadbać o jej kondycję psychiczną. Jak zapowiedziano w oficjalnym oświadczeniu – podjęte zostaną działania, by poprawić bezpieczeństwo idolek. Dziewczęta mają otrzymać osobiste alarmy, a wokół ich domu będą prowadzone patrole pracowników agencji. Oprócz tego mężczyźni zamieszani w incydent objęci zostaną zakazem wstępu na koncerty i spotkania z grupą NGT48.

Wypowiedź Maho Yamaguchi z 10 stycznia br.; źródło: TheCure/YouTube

Maho Yamaguchi nie jest jedyną idolką zaatakowaną przez fana. W 2014 roku podczas oficjalnego eventu dwie członkinie grupy AKB48 zostały zaatakowane przez uzbrojonego w piłę napastnika. W 2017 roku na skutek incydentu z udziałem Mayu Tomity z Secret Girls zaostrzone zostało prawo antystalkingowe.

ŹRÓDŁA

The Japan Times
change.org
ARAMA! JAPAN I
ARAMA! JAPAN II
J-POP Showbiz News
TOKYO REPORTER
Japonia Online I
Japonia Online II
TokyoGirlsUpdate
SBS

TAGI:

muzyka   kobiety   j-pop  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy