Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PARTONAT] "SPOJRZENIA. JAPONIA WEDŁUG ZACHODU, ZACHÓD WEDŁUG JAPONII"

Okładka książki

03.10.2013 | 10:48
Opracowanie: Anna Bielak

Z przyjemnością informujemy, że Japonia-Online objęła patronatem najnowszą propozycję wydawnictwa Kirin.

Już w drugiej połowie października na polskim rynku pojawi się ciekawie zapowiadająca się publikacja "Spojrzenia. Japonia według
Zachodu, Zachód według Japonii" pod redakcją Adrianny Wosińskiej.

 Książka przedstawia rozmaite przykłady, jak w kolejnych stuleciach postrzegały się wzajemnie Japonia z Zachodem. Są to zarówno przykłady historyczne, jak i bardzo współczesne; sięgają do literatury, sztuki, filmu i filozofii dialogu. Różnorodność odczuć i interpretacji sprawia, że trudno mówić o jednolitym, spójnym wizerunku Europy i Ameryki w oczach Japończyków czy Japonii w oczach mieszkańców Zachodu. Świadczy jednak o tym, że owa fascynacja, mająca swoje początki w historii sprzed wielu stuleci, wciąż trwa i nie przestaje kształtować umysłów po obu stronach kuli ziemskiej.

Publikacja ukaże się nakładem wydawnictwa Kirin, dzięki uprzejmości którego będziecie mogli wygrać własny egzemplarz książki! Już wkrótce ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą 3 egzemplarze książki! Na łamach naszego dziennika ukaże się także recenzja, którą postaramy się przybliżyć szczegóły dotyczące publikacji. Trzymajcie rękę na pulsie!

TAGI:

Polska-Japonia   nasi w Japonii   okiem Japończyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy