Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka JANNE DA ARC KOŃCZY DZIAŁALNOŚĆ MUZYCZNĄ

Zespół Janne Da Arc; źródło: visualioner.com

08.04.2019 | 07:52
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Członkowie grupy zdecydowali się zakończyć działalność po ponad dwóch dekadach.

Oficjalne zakończenie działalności zespołu nastąpiło 1 kwietnia 2019 roku – dzień po tym, jak grupę i wytwórnię opuścił basista ka-yu. Według oświadczenia na oficjalnej stronie Janne Da Arc muzyk ma przedłużające się problemy prawne, które uniemożliwiają mu kontynuowanie kariery muzycznej. Ka-yu nie chciał, by jego sytuacja zagroziła zespołowi. 

Rozpad Janne Da Arc był wspólną decyzją pozostałych muzyków, a przyczyniło się do niego kilka czynników. Członkowie grupy przyznali, że nie mogą kontynuować działalności tylko w czwórkę, jednak najważniejszą kwestią były problemy zdrowotne wokalisty Yasu, które w ostatnim czasie zmusiły go do wstrzymania aktywności w jego solowym projekcie Acid Black Cherry. Wokalista jest obecnie pod opieką lekarzy.

Muzycy podkreślili, że decyzja o zakończeniu działalności Janne Da Arc była dla nich bardzo bolesna. Za pośrednictwem strony internetowej przeprosili fanów oraz podziękowali im za udzielane przez lata wsparcie. Jak piszą w oficjalnym oświadczeniu:

Zdajemy sobie sprawę z tego, że rozpad Janne Da Arc, zbiegający się w czasie z odejściem ka-yu, jest wstrząsającą decyzją i wskazuje na brak szacunku do fanów. (...) Rozumiemy, że to bardzo egoistyczna prośba, ale jeśli Yasu, you, kiyo lub shuji będą kontynuować działania muzyczne, nawet solowo, ucieszy ich wasze wsparcie. 

Zespół Janne Da Arc powstał w 1996 roku jako pięcioosobowa rockowa grupa, której oryginalny skład utrzymywał się przez ponad 20 lat działalności. W 2000 roku wydali pierwszy album pod skrzydłami dużej wytwórni płytowej, a ich single wielokrotnie odnotowywały wysokie pozycje w rankingach Oriconu. Ostatnim albumem studyjnym grupy był „Joker” z 2005 roku. W 2007 roku Janne Da Arc wstrzymało działalność, a członkowie grupy zajęli się solowymi projektami. 

Janne Da Arc w utworze „Red Zone”; źródło: Janne Da Arc/YouTube

ŹRÓDŁA

JpopAsia
JrockNews
Discogs

TAGI:

muzyka   rock  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy