Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju OGŁOSZONO OSTRZEŻENIE O SILNYM TAJFUNIE ZBLIŻAJĄCYM SIĘ DO REGIONÓW SIKOKU I KIUSIU

Tajfun Krosa widoczny 12 sierpnia br. o godz. 15:00 czasu japońskiego; źródło: Japońska Agencja Meteorologiczna

13.08.2019 | 10:05
Opracowanie: Krystian Karolak

Japońska Agencja Meteorologiczna opublikowała ostrzeżenie o zbliżającym się w czwartek (15.08) dziesiątym w tym sezonie tajfunie, który ma dotrzeć do wybrzeży regionów Sikoku i Kiusiu.

Agencja Meteorologicza poinformowała również o wystąpieniu w nocy z wtorku na środę (13.08. – 14.08.) ulewnych deszczy i silnych wiatrów u wschodnich oraz zachodnich wybrzeży Japonii. Zapowiadany jest też wiatr o prędkości od ok. 108 km/h do nawet 162 km/h na południu regionu Kiusiu i w prefekturze Okinawa, a także wysokie fale, które mogą przyczynić się do osunięć terenu oraz lokalnych podtopień.

W niedzielę po południu (11.08.) tajfun powoli przesuwał się w kierunku północno–zachodnim ku leżącym około 1 tys. km od Tokio wyspom Ogasawara. Dzień później o godz. 18:00 czasu japońskiego tajfun Krosa, o ciśnieniu atmosferycznym 965 hPa i przemieszczający się z prędkością 15 km/h, został dostrzeżony 500 km na zachód – południowy–zachód od Chichijimy (wyspy Ogasawara). Szczegółową prognozę można prześledzić na stronie Japońskiej Agencji Meteorologicznej.

Z uwagi na występowanie coraz częstszych wypadków powiązanych z wodą, Agencja Meteorologiczna zaleca zachowanie szczególnej ostrożności. Dziennik „The Japan Times” wskazuje nawet na konkretne przypadki, jak chociażby odkrycie w poniedziałek (12.08.) przez policję ciał dwóch mężczyzn w pobliżu wybrzeża miasta Nagasaki czy utonięciu tego samego dnia 9-letniego chłopca, którego ciało odnaleziono blisko brzegu miejscowości Tahara (prefektura Aichi).

ŹRÓDŁA

The Japan Times
The Asahi Shimbun
Japońska Agencja Meteorologiczna

TAGI:

pogoda   tajfun  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy