Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju KOLEJNE SKUTKI EPIDEMII KORONAWIRUSA W JAPONII

Disneyland w Tokio, Żródło: J. Miers/Wikimedia Commons

01.03.2020 | 09:21
Opracowanie: Katarzyna Suś

Disneyland dołącza do listy atrakcji wykluczonych z powodu COVID-19, będzie zamknięty do dnia 15 marca.

Zarówno Universal Studios Japan, jak i Tokyo Disneyland ogłosiły, że pozostaną nieczynne do dnia 15 marca bieżącego roku. Ma to związek z panującą aktualnie epidemia COVID-19 oraz z oświadczeniem premiera Shinzō Abe, które miało miejsce dnia 27 lutego tego roku. Jak podaje Kyodo News, podczas konferencji Abe zwrócił się do organizatorów imprez masowych, wydarzeń kulturalnych i sportowych, aby wzięli pod uwagę przełożenie lub odwołanie ich na najbliższe dwa tygodnie. Premier oświadczył:

Ze względu na ryzyko zakażeń na dużą skalę wirusem postanowiliśmy poprosić (organizatorów) o odwołanie, przełożenie lub zorganizowanie krajowych wydarzeń sportowych i kulturalnych na mniejszą skalę, niż były one planowane w ciągu następnych dwóch tygodni.

W podobnym tonie wypowiedział się Kōichi Hagiuda, minister edukacji, kultury, sportu, nauki i techniki, również prosząc o nieorganizowanie imprez masowych do dnia 15 marca. Jak podaje „The Japan Times”, Abe zwrócił się także do wszystkich prywatnych szkół podstawowych, gimnazjów i liceów o zamknięcie ich od poniedziałku (tj. z dniem 2 marca br.) do końca przerwy wiosennej:

Podjęto wysiłki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji wśród dzieci w każdym regionie, a najbliższy tydzień lub dwa będą wyjątkowo krytycznym okresem.

Władze Uniwersytetu Ochanomizu w Tokio w odpowiedzi na ten apel zdecydowały o zamknięciu szkół stowarzyszonych od dnia 28 lutego na około miesiąc, czyli do początku kwietnia. Obecnie około 1600 placówek edukacyjnych zdecydowało się na zamknięcie we wspomnianym przez premiera okresie. 

Pojawiły się głosy, że tego typu działania może negatywnie wpłynąć na gospodarkę i rozwój kraju oraz zaszkodzić rozwojowi turystyki. Yoshio Tateishi, przewodniczący izby handlowo-przemysłowej z Kioto, na konferencji prasowej na początku tego tygodnia powiedział:

Nie jest jasne, kiedy nastąpi koniec rozprzestrzeniania się wirusa. Istnieją obawy dotyczące jego wpływu na produkcję w pierwszym kwartale tego (kalendarzowego) roku, a także w następnym roku podatkowym.

W odpowiedzi na apel premiera wiele wydarzeń masowych zostało przełożonych albo odwołanych. Muzea w takich miastach jak Tokio, Nara, Kioto i Fukuoka pozostaną zamknięte do dnia 15 lub 16 marca tego roku. Teraz do tej listy dołączyły również parki rozrywki.

Przewidywany rozwój zagrożenia epidemiologiczne z uwzględnieniem zastosowanych środków ostrożności; źródło: mhlw.go.jp

ŹRÓDŁA

The Japan Times I
The Japan Times II
Kyodo News
Ministry of Health, Labour and Welfare

TAGI:

medycyna   bezpieczeństwo  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy