Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura ZMARŁ TAKASHI YANASE, TWÓRCA ANPANMANA.

dailystar.com

16.10.2013 | 11:00
Opracowanie: Anna Kołowiecka

Twórca jednej z najpopularniejszych japońskich postaci miał 94 lata.

Okrągła, uśmiechnięta buzia Anpanmana jest znana w Japonii już od wielu lat. Postać powstała w roku 1973, mimo to do dziś jej podobizna zdobi różnego rodzaju produkty, które odnaleźć można na półkach sklepowych. Anime z tym jadalnym superbohaterem liczy sobie 1 100 odcinków. Pomysł na superbohatera powstał w trakcie wojny, kiedy głód był zjawiskiem powszechnym. Sam autor - wedle serwisu RocketNews24 - marzył w tamtym okresie o jedzeniu bułeczek, zwanych anpan. Stąd właśnie miał się wziąć pomysł na jadalnego superbohatera.

Wszystkim fanom Anpanmana 13 października przyniósł w tym roku smutne wieści. W jednym z tokijskich szpitali zmarł jego twórca - Takashi Yanase. Przyczyną śmierci artysty była - jak podano w mediach - niewydolność serca. Wieść o jego śmierci została oficjalnie ogłoszona we wtorek.

Takashi Yanase urodził się w Tokio, w 1919 roku. Anpanman nie jest oczywiście jego jedynym dziełem. Wszechstronny artysta zajmował się także pisaniem tekstów i poezją. Pisał także piosenki dla dzieci, w tym także piosenkę towarzyszącą serii Anpanman.

Anpanman - opening

Źródło: YouTube

ŹRÓDŁA

RocketNews24
Dailystar
The Asahi Shinbun

TAGI:

manga i anime  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy