Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura EKSPRESOWE TŁUMACZENIE MANG KODANSHA

japan-touch.net

30.10.2013 | 08:17
Opracowanie: Julian Marcinów

Jedna z największych firm wydających mangi zapowiedziała, że od 30 października wraz z portalem Crunchyroll będzie udostępniać tłumaczenia swych najpopularniejszych mang w dniu debiutu.

Kodansha, największy w Japonii wydawca komiksów, odpowiedzialny za magazyny mangowe Nakayoshi, Afternoon, Evening oraz Weekly Shonen Magazine podpisał przełomową umowę z firmą Crunchyroll zajmującą się cyfrową dystrybucją mang, anime oraz japońskich dram. Dzięki niej, dwanaście tytułów (pełna lista na obrazku poniżej) popularnych mang ukazywać się będzie równolegle w Japonii w oryginale oraz w Crunchyroll w języku angielskim.

źródło: Crunchyroll

Oferta dotyczy 170 państw, w tym Polski. Dostępna będzie dla osób, które wykupiony mają pełny abonament (11,95 USD za miesiąc) lub abonament mangowy (4,95 USD za miesiąc) oraz w ograniczonej  do ostatnich numerów każdej pozycji dla posiadaczy darmowego konta lub abonamentu anime.  Władze Kodansha wyraziły nadzieję, że ograniczy to popularność pirackich tłumaczeń komiksów oraz zadowoli fanów, którzy do tej pory krytykowali wydawcę za długi okres oczekiwania na anglojęzyczną wersję.

Zanim założycie konto: Zwróćcie uwagę, że darmowy dostęp do wersji Premium ograniczony jest do 14 dni, po tym okresie, jeśli wcześniej nie zrezygnujecie, firma naliczy wam już opłaty za korzystanie z serwisu. 

ŹRÓDŁA

Crunchyroll
Publisher's Weekly
The Japan Times

TAGI:

manga i anime   rozrywka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

10 lat z Kaną Nishino

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy