Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura PAŁAC CESARSKI W KIOTO OTWARTY DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Pałac Cesarski. Źródło: Japan Guide.

02.11.2013 | 12:51
Opracowanie: Jan Olszówka

Dawna siedziba japońskich cesarzy jest na co dzień niedostępna dla przeciętnego Kowalskiego.

Niemniej jednak możliwość zwiedzenia tego przybytku pojawia się dwa razy do roku - na wiosnę i na jesień. W tym roku wizyty odbywają się od 31 października do 4 listopada w godzinach od 9:00 do 15:30. Rezerwacja biletów nie jest konieczna ze względu na darmowy wstęp.

Dla zwiedzających dostępnych jest siedem budowli pałacowych, w tym główny budynek znany jako Shishinden, czyli sala ceremonialna. Poza historycznymi konstrukcjami dla zwiedzających organizatorzy przewidzieli występy. W dniu 2 listopada od 10:00 do 11:00 zostanie rozegrane przedstawienie o nazwie kemari, opisane jako starożytna gra w piłkę nożną dworu cesarskiego. 3 listopada, także w godzinach od 10:00 do 11:00 odbędzie się gagaku - pokazy tańca i muzyki, również dworu cesarskiego.

Shishinden - sala ceremonialna. Źródło: Japan Guide

Pałac Cesarski był siedzibą cesarzy Japonii do roku 1868, kiedy to cesarz Meiji przeniósł stolicę do Tokio. Pałac umieszczony jest wewnątrz przestrzennego imperialnego parku Kioto. Jak każda konstrukcja, również i siedziba cesarza ulegała zniszczeniom, z których najpoważniejszym był pożar w 1855 roku. W 1877 roku pałac został objęty ochroną przewidzianą dla zabytkowych budowli.

Wizyta w Pałacu Cesarskim jest niemałym przeżyciem. Jeden ze zwiedzających został zapytany jak mu się podobała wizyta. Odpowiedział następująco: „Miałem szczęście, że ujrzałem pałacowe wnętrze, miejsce będące niegdyś centrum japońskiej polityki”.

Przy okazji przypominamy, że obcokrajowcy mogą zwiedzać pałac przez cały rok. Trzeba tylko pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, co od jakiegoś czasu można zrobić za pośrednictwem strony internetowej... tylko nie wolno zapomnieć o paszporcie!

ŹRÓDŁA

NHK
Kunaicho
Japan Guide

TAGI:

wydarzenia   promocja  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy