Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Technika 40 URODZINY HELLO KITTY

Tamashii Nations

07.11.2013 | 15:32
Opracowanie: Marta Nitecka

Hello Kitty obchodzi 40 urodziny. Sanrio przygotowało na tę okazję coś specjalnego.

Nawet słodycz potrafi pokazać od czasu do czasu zadziorne pazurki. Przykładem na to jest pomysł firmy Sanrio, która z okazji 40. urodzin ich kultowej bohaterki Hello Kitty, postanowiła nie tylko obdarzyć ją kocim orężem, ale również zmechanizować. W ostatnim tygodniu trafiły do japońskiej sieci zdjęcia i artykuły przedstawiające uroczą Kitty w postaci małego, 9-calowego robota.

Użytkowanie tego mechanicznego kotka dostosowane jest specjalnie do potrzeb dzieci, a wszystkie z dostępnych trybów obsługi uproszczono do pokrętła-kokardki. Wystarczy przekręcić nią, aby w zależności od upodobań (i rozmiaru przeciwnika) wybrać tryb lotu, łodzi podwodnej lub pieszego ataku. Minimalizacji nie uniknęły również ekspresje: może być ona albo neutralna, albo wściekła.

Warto przypomnieć, że cieszymy się obecnością Kitty już od 1974r, kiedy to jej twórczyni Yūko Shimizu, została poproszona o zaprojektowanie postaci odpowiedniej do umieszczenia na plastikowej portmonetce. Oryginalnie Hello Kitty nie jest nawet Japonką – mieszka na przedmieściach Londynu ze swoim tatą, mamą i bliźniaczą siostrą Mimmy White.

Zabawa z Kitty kosztować będzie Japońskich amatorów zabawek 4400 jenów (ok. 137zł*).
Produkt ma wejść na rynek w 2014r.

* Przeliczenie na podstawie tabeli średniego kursu walut NBP z dnia 11.06.2013

ŹRÓDŁA

Japan Daily Press
GMA News
Hello Kitty Universe
NBP

TAGI:

ciekawostka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy