Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Film ANIMACJA SHUHEIA MORITY MA SZANSĘ ZAWALCZYĆ O OSCARA

Short Peace Comitee

29.11.2013 | 20:12
Opracowanie: Agnieszka Krochmal

Na ogłoszonej 7 listopada tzw. "krótkiej liście do nominacji do Oscara" w kategorii animowanych filmów krótkometrażowych znalazła się m.in. animacja Shuheia Mority „Possessions”.

Spośród 56 animacji członkowie Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej wybrali 10, które spełniały wymagane kryteria. Jeden z wytypowanych filmów to właśnie „Possessions” Shuheia Mority. Animacja jest częścią antologii filmowej Katsuhiro Otomo „Short Peace”, której  premiera odbyła się 20 lipca.

Trailer "Short Peace"; źródło: Filmosphere Com Videos / YouTube

„Possessions” to 14-minutowa animacja, która była wyświetlana na tegorocznym Annecy International Animated Film Festival pod tytułem „Tsukumo”. Jej akcja toczy się w XVIII-wiecznej Japonii. Opowiada historię mężczyzny, który zgubiwszy się na górskiej ścieżce, trafia do małej świątyni. Miejsce to okazuje się być zupełnie nie z tego świata.

Spośród aktualnej listy dziesięciu animacji członkowie akademii wybiorą trzy do pięciu, które otrzymają  nominację do Oscara. Ostateczna lista zostanie ogłoszona 16 stycznia 2014 roku. Zwycięzcę poznamy 2 marca 2014 roku na 86. ceremonii rozdania Oscarów.

Pełną listę zobaczyć można tutaj.

ŹRÓDŁA

Asahi Shimbun
Anime News Network
Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej

TAGI:

ciekawostka   film  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy