Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Historia TAJNA OPERACJA „ZEMSTA”. ZABÓJSTWO ADMIRAŁA YAMAMOTO

Admirał Yamamoto. Źródło: Historia

07.08.2013 | 10:10
Autor: Jan Olszówka

Artykuł, opisujący historyczną postać Yamamoto Isoroku, admirała Japonii w czasie II Wojny Światowej, a także śmierć, którą poniósł z rąk Amerykanów.

Artykuł jest napisany przejrzystym i zrozumiałym językiem. Na wstępie jest zaprezentowana sylwetka Japończyka i przyczyny, przez które stał się wrogiem numer jeden wojsk amerykańskich. Kontynuację artykułu stanowią opisy przygotowań przed operacją „Zemsta”, mającą na celu zabicie admirała Yamamoto. Kryptonim operacji był skojarzony z faktem ataku na Pearl Harbour, którym dowodził ów Japończyk. „Zemsta” miała być wyrównaniem rachunków za ów czyn. Zakończenie stanowi opis działań wojsk amerykańskich w trakcie wykonywania zaplanowanej operacji, a także przedstawienie rezultatu, jaki wywarła niniejsza akcja na losy II Wojny Światowej.

Rzetelnie przedstawiona historia admirała Yamamoto i jego ostatnich chwil stanowi znakomitą lekturę dla miłośników historii, II Wojny Światowej i porządnej sensacji. Polecam każdemu, aby zobaczył, iż historia potrafi być wściekle wciągająca!
Artykuł, opublikowany w serwisie Historia.org.pl, znajdziecie tutaj!

 

SYLWETKA AUTORA

TAGI:

konflikty  

NASZE ARTYKUŁY

Serce Kiusiu – Fukuoka

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY

Kitsune - japońskie lisy

Komu macha maneki-neko?

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy