Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju ROK W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

Koscian.net

08.11.2013 | 00:39
Autor: Joanna Pawłowicz

O swoich doświadczeniach podczas pobytu w Japonii opowiada pochodząca z Kościana Maria Magdalena Kaczor.

Na stronie Kościan.net można przeczytać artykuł na temat Marii Magdaleny Kaczor, która ukończyła studia na renomowanej francuskiej uczelni - Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse w Lyonie. Po obronie pracy magisterskiej dostała ofertę piastowania stanowiska pianisty tytularnego w Sapporo Concert Hall. Jak sama wspomina, podejmowaniu decyzji towarzyszyło zaskoczenie oraz odrobina strachu, jednakże zdecydowała się podjąć wyzwanie.

Została pierwszą Polką, która objęła to stanowisko. W artykule organistka wspomina salę koncertową oraz organy, na których miała możliwość prezentowania swych umiejętności. Opisuje swoje pierwsze doświadczenia w Sapporo oraz to czym na czym polegały jej obowiązki w trakcie rocznego pobytu w Japonii.

Pianistka uczestniczyła w różnego rodzaju koncertach i festiwalach nie tylko w Sapporo, ale też w Asashikawie czy Tokio. Z sympatią wspomina japońską publikę, której pozytywne reakcje zapadły jej w pamięć. Oprócz brania udziału w japońskich wydarzeniach, na których miała możliwość próbowania lokalnych specjałów czy ubierania się w kimono, Maria Magdalena Kaczor propagowała również polską kulturę nawiązując współpracę z Hokkaido-Poland Cultural Association.

Wspomina również, że był to bardzo intensywny okres a próby i ćwiczenia trwały nawet po 7 godzin dziennie. Wysiłek jednak opłacił się – owocem pobytu w Japonii było nagranie płyty. Już są pomysły na kolejne utwory, a do pracy nad nową płytą dołączyć się chcą artyści japońscy.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

ŹRÓDŁA

Koscian.net

SYLWETKA AUTORA

TAGI:

muzyka   edukacja  

NASZE ARTYKUŁY

Serce Kiusiu – Fukuoka

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY

Kitsune - japońskie lisy

Komu macha maneki-neko?

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy