Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

KWIATY SPOZA JAPOŃSKIEGO PUDEŁKA

8 maja 2018 - 12 maja 2018

„Przegrane psy”, „kobiety kamienie” czy „świąteczne ciasta” – to tylko niektóre z określeń używanych w stosunku do kobiet, które w Japonii nie spełniają oczekiwań społecznych. W swojej książce Karolina Bednarz przygląda się temu zjawisku i wskazuje na bolączki czy wyzwania, z jakimi mierzą się mieszkanki tego kraju. Bardzo często, zdaniem autorki, widzą one otaczającą rzeczywistość przez pryzmat napięć i sprzeczności, w których tradycja wraz z nowoczesnością zostały splecione w ciasny węzeł obejmujący role społeczne, ograniczenia czy konwenanse, z których niewielu udaje się wyzwolić.

Chcesz wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz?

Zadaniem uczestnika jest wskazanie, jaki kwiat mógłby najlepiej uosabiać Japonkę i krótkie uzasadnienie swojego wyboru.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 8 maja 2018 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 12 maja 2018 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków redakcji.

Wyniki zostaną ogłoszone 15 maja również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem prywatnej wiadomości do „Japońskiej prasówki” na Facebooku. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody. Dane przekazane zostaną fundatorowi nagród - Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysłanie adresu jest więc równoznaczne ze zgodą Uczestnika na przekazanie go wydawnictwu w celu wysyłki nagród.

Nagrody ufundowało Wydawnictwo Czarne. Serdecznie dziękujemy!

WYNIKI KONKURSU

Zwyciężczyniami naszego konkursu są: Agnieszka Gregorowicz, Kinga Szymańska i Dominika Papiernik. Serdecznie gratulujemy wygranej!

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Wielki finał 2019

Podróż do dawnej Japonii

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy