Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

SKOSZTUJ DORAYAKI Z SAKURĄ

25 października 2018 - 28 października 2018

Powieść „Kwiat wiśni i czerwona fasola” stworzona przez Tetsuyę Akikawę, znanego pod artystycznym pseudonimem Durian Sukegawa, pojawiła się na rynku wydawniczym w 2013 roku. Dwa lata później reżyserka Naomi Kawase postanowiła przenieść historię na duży ekran, mając przy tym do dyspozycji budżet wynoszący ponad 234 mln dolarów. Obraz ze słodkimi dorayaki był filmem otwierającym jedną z sekcji 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, a Kirin Kiki wcielająca się w postać Tokue, otrzymała za swą rolę nagrodę w kategorii Najlepszego występu aktorki na 11. Asia Pacific Screen Awards. Warto dodać, że głównymi tematami zarówno książki, jak i obrazu, jest radość z życia, wolność oraz możliwość czerpania doświadczenia z otaczającej nas rzeczywistości. 

Chcecie zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Duriana Sukegawy?

Zadaniem uczestnika będzie opisanie sposobu przygotowania własnej wersji naleśników dorayaki.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje jego zasady. Swoje odpowiedzi zamieszczacie pod naszym konkursowym zdjęciem (to samo zdjęcie widzicie powyżej), które zostanie opublikowane na tablicy naszego facebookowego profilu „Japońska Prasówka” w dniu 25 października 2018 roku. Na Wasze komentarze czekamy do 28 października 2018 roku do północy.

Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone przez członków redakcji.

Wyniki zostaną ogłoszone 30 października również w komentarzu pod konkursowym zdjęciem na Facebooku oraz na niniejszej podstronie.

Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie nam w ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników adresu do wysyłki za pośrednictwem prywatnej wiadomości do „Japońskiej prasówki” na Facebooku. Wiadomość musi być wysłana z konta facebookowego, z którego została udzielona nagrodzona odpowiedź. Przekroczenie tego terminu oznacza, że zwycięzca rezygnuje z przyznanej nagrody. Dane przekazane zostaną fundatorowi nagród - Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysłanie adresu jest więc równoznaczne ze zgodą Uczestnika na przekazanie go wydawnictwu w celu wysyłki nagród.

Nagrody ufundowało Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Serdecznie dziękujemy!

Administratorem danych osobowych Uczestników konkursu jest organizator – dziennik „Japonia-Online” z siedzibą w Krakowie („Administrator”), adres: ul. Mazowiecka 16 m. 34, 30-036 Kraków, adres e-mail: kontakt@japonia-online.pl. Dane osobowe uczestników Konkursu będą przetwarzane zgodnie z ustawą o chronię danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku a od dnia 25 maja 2018 roku na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych („RODO”[1]) w celu przeprowadzenia konkursu, prowadzenia komunikacji, wydania nagród, a także – w zakresie imienia, pierwszej litery nazwiska oraz nazwy miejscowości zamieszkania – w celu opublikowania na liście zwycięzców znajdującej się na dedykowanej stronie internetowej: www.japonia-online.pl/contest. Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu podmiotom biorącym udział w obsłudze konkursu oraz podmiotom biorącym udział w wydaniu lub doręczeniu nagrody tj. Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiemu. Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu przez czas trwania konkursu. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo żądania od Administratora dostępu do dotyczących uczestnika danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych oraz do przeniesienia danych. W przypadku żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Uczestnik nie będzie mógł kontynuować udziału w Konkursie. Od dnia 25 maja 2018 roku uczestnikowi konkursu przysługuje także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podanie przez Uczestnika danych osobowych, adekwatnie do treści regulaminu konkursu, jest warunkiem uczestnictwa w niej lub odbioru nagrody  i jest dobrowolne. Konsekwencją braku ich podania jest brak możliwości wzięcia udziału w konkursie lub brak otrzymania nagrody.

[1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych).

WYNIKI KONKURSU

Egzemplarze książki „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Duriana Sukegawy wędrują do: Jagody Chwaliszewskiej i Justyny Predeli. Serdecznie gratulujemy!

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Wielki finał 2019

Podróż do dawnej Japonii

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy