Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

WIELKI FINAŁ 2018 ROKU

24 grudnia 2018 - 31 grudnia 2018

W tym roku mieliśmy okazję zorganizować kilka konkursów związanych z naszymi książkowymi patronatami. Z przyjemnością przypominamy je na koniec roku i jednocześnie zapraszamy wszystkich do udziału w naszym bożonarodzeniowym konkursie!

Na czym polega zadanie konkursowe?

Pokaż nam, jak Twoje zainteresowanie Japonią manifestuje się podczas Święta Bożego Narodzenia. Daj się ponieść wyobraźni i zrób coś po japońsku: zapakuj prezent, wykonaj ozdobę na choinkę, przystrój stół, przygotuj przysmak, narysuj kartkę, stwórz wierszyk z życzeniami, napisz opowiadanie. Nie ograniczamy techniki i sposobu prezentacji. Czekamy na wasze inspirowane Japonią pomysły świąteczne!

Co dalej?

Na wasze zgłoszenia konkursowe czekamy do 31 grudnia 2018 roku pod adresem kontakt@japonia-online.pl – pamiętajcie, żeby zgłoszenie zawierało:
- pracę konkursową;
- imię i nazwisko zgłaszającego;
- adres, na który ma zostać wysłana ewentualna nagroda;
- listę książek ułożoną tytułami od 1 do 9, gdzie 1 oznacza książkę, którą najbardziej chcielibyście otrzymać – nagrody będą przyznawane w zależności od dostępności – w kolejności miejsc zajętych w konkursie. W przypadku braku listy o wyborze nagrody zadecyduje redakcja dziennika „Japonia-Online” na podstawie rodzaju zgłoszenia.
UWAGA! Wysyłając zgłoszenie uczestnik wyraża zgodę na publikację swojej pracy pod swoim imieniem i nazwiskiem w celu ogłoszenia wyników oraz prezentacji wyróżnionych prac przez redakcję dziennika „Japonia-Online”.

Jakie nagrody czekają na zwycięzców? Dzięki uprzejmości wydawców mamy dla was przygotowane po 1 egzemplarzu książek:

„Dziecko z ziemi” Fuminori Nakamura

Książkę można także kupić na stronie wydawnictwa.

„Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karolina Bednarz

Książkę można także kupić na stronie wydawnictwa.

„Hachiko. Pies, który czekał” Lluís Prats

Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji książki.
Książkę można także kupić na stronie wydawnictwa.

„Tradycja w kulturze popularnej Japonii” Iwona Kordzińska-Nawrocka, Agnieszka Kozyra (red.)

Książkę w wersji elektronicznej znajdziecie też na stronie wydawnictwa.

„Japońska kultura kulinarna” Iwona Kordzińska-Nawrocka

Książkę w wersji elektronicznej znajdziecie też na stronie wydawnictwa.

„Tokio. Biografia” Stephen Mansfield

Książkę można także kupić na stronie wydawnictwa.

„Yūrei. Niesamowite duchy w kulturze japońskiej” Zack Davisson

Książkę można także kupić na stronie wydawnictwa.

„Człowiek yakuzy. Sekrety japońskiego półświatka” Jake Adelstein

Książkę można także kupić na stronie wydawnictwa.

„Kwiat wiśni i czerwona fasola” Durian Sukegawa

Książkę można także kupić na stronie wydawnictwa.

 

Ogłoszenie wyników

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 5 stycznia 2018 roku na łamach dziennika "Japonia-Online" oraz na naszym facebookowym profilu „Japońska prasówka”. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane przez redakcję „Japonii-Online” na internetowej stronie oraz facebookowym profilu dziennika. Informację o przyznanych poszczególnym zwycięzcom książkach przekażemy drogą mailową.

Sponsorami nagród są: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydawnictwo Japonica, wydawnictwo Zaklęty Papier, Wydawnictwo Czarne oraz wydawnictwo Kwiaty Orientu.

 

Administratorem danych osobowych Uczestników konkursu jest organizator – dziennik „Japonia-Online” z siedzibą w Krakowie („Administrator”), adres: ul. Mazowiecka 16 m. 34, 30-036 Kraków, adres e-mail: kontakt@japonia-online.pl. Dane osobowe uczestników Konkursu będą przetwarzane zgodnie z ustawą o chronię danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku a od dnia 25 maja 2018 roku na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych („RODO”[1]) w celu przeprowadzenia konkursu, prowadzenia komunikacji, wydania nagród, a także – w zakresie imienia, pierwszej litery nazwiska oraz nazwy miejscowości zamieszkania – w celu opublikowania na liście zwycięzców znajdującej się na dedykowanej stronie internetowej: www.japonia-online.pl/contest. Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu podmiotom biorącym udział w obsłudze konkursu oraz podmiotom biorącym udział w wydaniu lub doręczeniu nagrody tj. Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiemu. Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu przez czas trwania konkursu. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo żądania od Administratora dostępu do dotyczących uczestnika danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych oraz do przeniesienia danych. W przypadku żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Uczestnik nie będzie mógł kontynuować udziału w Konkursie. Od dnia 25 maja 2018 roku uczestnikowi konkursu przysługuje także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podanie przez Uczestnika danych osobowych, adekwatnie do treści regulaminu konkursu, jest warunkiem uczestnictwa w niej lub odbioru nagrody  i jest dobrowolne. Konsekwencją braku ich podania jest brak możliwości wzięcia udziału w konkursie lub brak otrzymania nagrody.

[1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych).

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Wielki finał 2019

Podróż do dawnej Japonii

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy