Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

HISTORYCZNE SPOTKANIE

3 lutego 2019 - 6 lutego 2019

Od 1 lutego na ekranach kin studyjnych w Polsce możemy zobaczyć najnowszy film Mamoru Hosody „Mirai”. Nominowany do Oscara w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany film to historia 5-letniego Kuna, w którego życie w związku z narodzinami siostry wkrada się zazdrość. Odkrywa on, że w ogrodzie za domem może podróżować w czasie. Zarówno w przyszłość, gdzie spotyka nastoletnią już siostrę, jak i w przeszłość, gdzie spotyka starszych członków swojej rodziny. Historia chłopca jest odpowiedzią Mamoru Hosody na współczesną Japonię, który chce przypomnieć osobom pełnoletnim, jak wyglądają dzieci oraz pokazać wszystkim, że nasze, dorosłe, wyobrażenie o nich niekoniecznie jest prawdziwe.

„Japonia-Online” jako patron medialny z przyjemnością zaprasza wszystkich na seanse. Pełna lista kin, w których można obejrzeć "Mirai" dostępna jest pod tym adresem

Jednocześnie zapraszamy osoby, które mieszkają w Warszawie, lub które zamierzają odwiedzić stolicę w najbliższym czasie do udziału w naszym konkursie, w którym do wygrania jest siedem podwójnych zaproszeń na projekcje filmu w Kinie Muranów. Zaproszenia są ważne do 3 marca.

Zadanie konkursowe jest następujące:

Wyobraź sobie, że masz możliwość cofnąć się w czasie, by spotkać jakąś postać w Japonii. Kto by to był i kiedy? Opisz swoje spotkanie wykorzystując nie mniej niż 50 i nie więcej niż 200 słów*.

Odpowiedzi prosimy zamieszczać jako komentarze pod grafiką konkursu na facebookowym profilu Japońska Prasówka. Czekamy na nie do środy 6.02 do godziny 20:00. W środę również opublikujemy wyniki, a zwycięzców poprosimy o przesłanie adresu, na którym ma zostać przesłane zaproszenie. Ze względu na ograniczoną w czasie możliwość skorzystania z zaproszenia adresy muszą zostać do nas dostarczone nie później niż do piątku, 8 lutego do godziny 20:00.

Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Serdecznie dziękujemy!

* - w razie wątpliwości jako licznik słów prosimy wykorzystać ten dostępny na stronie: https://wordcounter.net

Administratorem danych osobowych Uczestników konkursu jest organizator – dziennik „Japonia-Online” z siedzibą w Krakowie („Administrator”), adres: ul. Mazowiecka 16 m. 34, 30-036 Kraków, adres e-mail: kontakt@japonia-online.pl. Dane osobowe uczestników Konkursu będą przetwarzane zgodnie z ustawą o chronię danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku a od dnia 25 maja 2018 roku na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych („RODO”[1]) w celu przeprowadzenia konkursu, prowadzenia komunikacji, wydania nagród, a także – w zakresie imienia, pierwszej litery nazwiska oraz nazwy miejscowości zamieszkania – w celu opublikowania na liście zwycięzców znajdującej się na dedykowanej stronie internetowej: www.japonia-online.pl/contest. Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu podmiotom biorącym udział w obsłudze konkursu oraz podmiotom biorącym udział w wydaniu lub doręczeniu nagrody tj. Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiemu. Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu przez czas trwania konkursu. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo żądania od Administratora dostępu do dotyczących uczestnika danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Uczestnikowi konkursu przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych oraz do przeniesienia danych. W przypadku żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Uczestnik nie będzie mógł kontynuować udziału w Konkursie. Od dnia 25 maja 2018 roku uczestnikowi konkursu przysługuje także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych. Podanie przez Uczestnika danych osobowych, adekwatnie do treści regulaminu konkursu, jest warunkiem uczestnictwa w niej lub odbioru nagrody  i jest dobrowolne. Konsekwencją braku ich podania jest brak możliwości wzięcia udziału w konkursie lub brak otrzymania nagrody.

[1] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych).

WYNIKI KONKURSU

Podwójne zaproszenia na film „Mirai” wędrują do: Sary Watrak, Darii Sokołowskiej, Anny Fronczak, Renaty Davidson, Eweliny Dreger, Macieja Koprowicza oraz Patrycji Romaniuk.

ZAKOŃCZONE KONKURSY

Wielki finał 2019

Podróż do dawnej Japonii

Rozmaitości znalezione w konbini

Wejdź do świata duchów

Historyczne spotkanie

Dowiedź swojej lojalności

Wielki finał 2018 roku

Skosztuj dorayaki z sakurą

Poznaj historię Okinawy

Kwiaty spoza japońskiego pudełka

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy