Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] ZAINSPIROWANI JAPONIĄ IX

Grafika promująca konkurs, źródło: materiały prasowe

Polska

Data wydarzenia: 10.01.2019 - 17.03.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Po raz dziewiąty firma Alstor – dystrybutor marki EIZO i WACOM – zaprasza do udziału w konkursie „Zainspirowani Japonią”. Do 17 marca można przesyłać prace w kategoriach „Open” i „Grafika Wektorowa”.

10 stycznia rozpoczyna się dziewiąta edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”. Wzorem lat ubiegłych EIZO Polska zaprasza do zgłaszania prac w dwóch kategoriach: „Grafika wektorowa” i „Open” związanych lub zainspirowanych kulturą japońską. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, wśród nich: monitor graficzny EIZO oraz profesjonalne tablety Wacom.

Konkurs adresowany jest do osób, których pasja lub zawód związane są z grafiką cyfrową. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy graficznej, której inspiracją jest Japonia, jej tradycje, kultura i sztuka. Ubiegłe edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, organizatorzy otrzymali setki prac. Wśród laureatów konkursu znaleźli się artyści, którzy obecnie cieszą się dużą popularnością na polskiej scenie graficznej, m.in. Sebastian Skrobol, Anna Betlejewska, Kamila Kozłowska czy Igor Chołda (Aqualoopa).

Konkurs rozpoczyna się 10 stycznia, a kończy w dniu dostarczenia nagród, tj. 31 marca 2019 roku. Prace konkursowe można nadsyłać do 17 marca 2019 roku.

Tegoroczna pula nagród przedstawia się następująco:

Kategoria “Open”

GRAND PRIX – monitor graficzny EIZO ColorEdge CS2420 z oprogramowaniem Color Navigator i kalibratorem Datacolor Spyder5EXPRESS

WYRÓŻNIENIE – cyfrowy notatnik Wacom Bamboo Slate

Kategoria „Grafika Wektorowa”

GRAND PRIX – Tablet Wacom Intuos Pro M

WYRÓŻNIENIE – cyfrowy notatnik Wacom Bamboo Slate

O firmie EIZO

Firma EIZO od wielu lat jest liderem na rynku monitorów LCD kierowanych na specjalistyczne rynki, takie jak graficzny, poligraficzny, fotograficzny, medyczny. Monitory EIZO cechuje najwyższa jakość i niezawodność – z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, iż są one projektowane i montowane w fabryce w Japonii. Rozwiązania EIZO cechuje nowatorstwo – producent bardzo dużą wagę przywiązuje do prac rozwojowych. Dzięki temu urządzenia mają szereg autorskich funkcji, niedostępnych w rozwiązaniach konkurencji, takie jak DUE – technologia korygująca nierównomierność matrycy, funkcje EcoView, których zadaniem jest zwiększenie komfortu pracy czy autorskie oprogramowanie, np. ColorNavigator wszechstronna aplikacja do kalibracji i zarządzania opcjami wyświetlania.

O firmie Wacom

Założony w 1983 roku Wacom, to międzynarodowa firma z siedzibą w Tokio, której oddziały i biura zajmujące się sprzedażą i dystrybucją znajdują się w ponad 150 krajach. Konsekwentna realizacja wizji, mającej na celu zbliżanie ludzi i techniki dzięki rozwijaniu technologii naturalnych interfejsów, pozwoliła firmie Wacom zdobyć pozycję światowego lidera produkcji tabletów piórkowych, interaktywnych ekranów piórkowych, a także cyfrowych piór oraz rozwiązań do obsługi cyfrowych podpisów. Zaawansowana technologia zastosowana w intuicyjnych urządzeniach Wacoma do wprowadzania danych, jest stosowana na całym świecie do tworzenia najciekawszych grafik, filmów, efektów specjalnych i projektów. Daje ona użytkownikom – tak w domu, jak i w pracy – najlepsze możliwości wyrażenia swojej osobowości, rozwijania ciekawości świata oraz odkrywania tego, co ekscytujące i inspirujące.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie.

Patronami medialnymi konkursu są: Graffus oraz Japonia-Online.

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

Spotkanie

Fukudenkai – przystanek w drodze do ojczyzny

Warszawa, Yatta.pl: Centrum Popkultury, ul. Hoża 19

[PATRONAT] XIII Dni Japońskie w Łodzi

Łódź, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, ul. Rewolucji 1905 roku 39/41

Przedstawienia

Japońska bajka

Warszawa, Scena SPATiF, Al. Ujazdowskie 45

4. Przegląd anime w kinie Świt

Warszawa, Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11

Wystawy

Washi no fushigi. Tajemnica papieru

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul M. Konopnickiej 26

Konkurs

[PATRONAT] Zainspirowani Japonią IX

Polska

40. Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego

Warszawa, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51

[PATRONAT] "Sen o Japonii" dla dzieci i młodzieży

Cała Polska

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy