Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] KOLEKCJA. KŌICHI SATŌ, KENYA HARA

Zdjęcie promujące wydarznie; źródło: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

Kraków, Galeria Europa – Daleki Wschód Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26

Data wydarzenia: 15.02.2019 - 31.03.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” zaprasza do obejrzenia wystawy z serii Kolekcja prezentującej plakaty japońskich grafików.

Do końca marca br. można również obejrzeć wystawę dwóch japońskich grafików – Kenyi Hary i Kōichiego Satō. Ostatni z wymienionych mężczyzn jest ceniony z uwagi na umiejętności harmonijnego łączenia klasycznych motywów japońskich, takich jak: góra Fuji czy kaligrafia, z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz kolorystycznymi. Jego prace prezentowane były m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu. 

Scenariusz i aranżacja: Anna Król Współpraca: Monika Pawłowska

Kōichi Satō (1944–2016), wybitny japoński grafik i projektant; wykładowca na uniwersytetach w Japonii i w Stanach Zjednoczonych. Od 1995 roku trwale związany z Uniwersytetem Tama w Tokio. Tworzył reklamy dla wielu znanych firm, przez pewien czas pracował w dziale reklamy firmy Shiseido. W 1971 roku założył własne studio projektowe: Satō Kōichi Dezain Shitsu. Chociaż zajmuje się głównie grafiką użytkową, jego prace były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach (między innymi w Lahti, Helsinkach, Warszawie, Nowym Jorku, Essen, Moskwie, Hongkongu i Toyamie) i znalazły swoje miejsce w kolekcjach ponad dwudziestu muzeów na całym świecie.

W kolekcji Muzeum Manggha znajdują się plakaty projektowane do wielu różnych wydarzeń artystycznych, filmów, pokazów tradycyjnej sztuki japońskiej (ceremonia parzenia herbaty czy wystawa drzewek bonsai).

ŹRÓDŁA

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

POLECANE WYDARZENIA

Festiwale

[PATRONAT] VII Festiwal Studiów Azjatyckich

Cała Polska

Cykl wydarzeń

[PATRONAT] Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie

Warszawa, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy