Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura SZKODA WYRZUCIĆ! DESIGN JAPOŃSKICH OPAKOWAŃ

Zdjęcie promujące wystawę; źródło: Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Tarnów, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Rynek 3

Data wydarzenia: 19.03.2019 - 20.05.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Muzeum Okręgowe w Tarnowie we współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie i Zespołem Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza na wystawę japońskich opakowań.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 marca o godz. 18:00, a jej motywem przewodnim jest japoński design oraz sztuka zdobienia opakowań. Twórcy postanowili podzielić prezentowaną ekspozycję na trzy części. Pierwsza z nich, zatytułowana „Artystyczna Japonia”, pozwala na ukazanie obiektów, stanowiących inspirację do powstania zjawiska japonizmu w sztuce Zachodu, które zostały zgromadzone przez XIX-wiecznych kolekcjonerów. Druga część, zwana „Alchemią codzienności”, wskazuje na pojawienie się różnorodnego wzornictwa wraz z wprowadzeniem do Japonii zachodnich materiałów oraz technologii. Obiekty prezentowane na wystawie są nagradzane w przeprowadzanym co dwa lata konkursie organizowanym przez Japońskie Stowarzyszenie Wzornictwa Opakowań. Trzecia odsłona wystawy to „Ozdobione intencje”, czyli opakowania dekoracyjne na podarunki, które są oferowane przez dom towarowy Mitsukoshi.

Wystawę można oglądać od 20 marca do 20 maja br. Kuratorkami wystawy są Ewa Machotka i Katarzyna J. Cwiertka, a koordynatorką Magdalena Kopczyńska-Kołodziej. Wstęp jest wolny.

ŹRÓDŁA

Muzeum Okręgowe w Tarnowie

POLECANE WYDARZENIA

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy