Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura KONCERT „MODLITWA O POKÓJ”

Grafika promująca wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Kraków, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ul. Augustiańska 7

Data wydarzenia: 23.10.2019
Opracowanie: Krystian Karolak

Agencja Promocyjna OKO oraz Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej zapraszają na koncert zorganizowany z okazji setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Polską.

W koncercie zatytułowany „Modlitwa o pokój”, które odbędzie się 23 października br. o godz. 19:30, weźmie udział chór „Requiem Project Choir Japan” pod dyrekcją Susumu Ueda oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej. Wstęp na wydarzenie jest możliwy na podstawie bezpłatnych wejściówek, które są do pobrania od 9 października w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, Centrach Informacji Turystycznej: ul. św. Jana 2, św. Józefa 7 i pl. Wszystkich Świętych 2 oraz w kościele św. Katarzyny przed koncertem.

Susumu Ueda urodził się w 1956 roku w Osace. Ukończył wydział kompozycji na Uniwersytecie Sztuki w Kioto. Wiele komponuje, jest między innymi autorem muzyki do oficjalnego hymnu Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998 r.). Jego projekt „Requiem”, na dwustuosobowy chór i orkiestrę, powstał dla upamiętnienia jednego z najtragiczniejszych w historii Japonii trzęsień ziemi, w okręgu Hanshin. W jego wyniku 17 stycznia 1995 roku zniszczone zostało półtora milionowe miasto Kobe, w którym zginęły 6434 osoby. Premiera „Requiem” odbyła się 17 stycznia 2010 roku, podczas koncertu pamięci ofiar trzęsienia ziemi, który co roku organizowany jest w Kobe. W zamyśle kompozytora, utwór jest nie tylko upamiętnieniem tragedii Kobe, ale także hołdem oddanym ofiarom klęsk żywiołowych i wojen na całym świecie i wielką modlitwą o pokój.

Od czasu premiery, kompozycja wykonywana była w wielu naznaczonych historią japońskich miastach, między innymi w Tokyo, Hiroshimie, Nagasaki, Okinawie, Sayo-cho oraz w Europie: w Pradze, Wiedniu, Watykanie, Asyżu i Florencji.

Plakat wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

ŹRÓDŁA

Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy