Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura ASANA FUJIKAWA & DAVID HOCKNEY. POSTACIE PŁYNĄCEGO ŚWIATA

Plakat wydarzenia; źródło: Materiały prasowe

Wrocław, OP ENHEIM, Plac Solny 4

Data wydarzenia: 01.02.2020 - 30.04.2020
Opracowanie: Krystian Karolak

OP ENHEIM i Georg Kolbe Museum w Berlinie zapraszają na wystawę zatytułowaną „Asana Fujikawa & David Hockney. Postacie płynącego świata”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 31 stycznia o godz. 18:00, natomiast cykl prac Davida Hockneya „Six Fairy Tales from the Brothers Grimm” oraz baśniowe, rzeźbiarskie realizacje Asany Fujikawy można oglądać od 1 lutego do 30 kwietnia 2020 roku. Kuratorem jest Matilda Felix. Wstęp wolny.

David Hockney jest uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych brytyjskich artystów XX wieku. Znany jest z charakterystycznego, konsekwentnego stylu, który stał się nie tylko jego wizytówką, ale również obrazem przemijającego świata lat 60. XX w. Już 31 stycznia o godz. 18:00 akwaforty Davida Hockneya z serii Six Fairy Tales from the Brothers Grimm z 1969 roku spotkają się z baśniowo-mitologicznymi, delikatnymi rzeźbami młodej japońskiej artystki, Asany Fujikawy. Pierwsza odsłona kuratorowanej przez dr Matildę Felix wystawy pt. Postacie płynącego świata miała miejsce w berlińskim Georg Kolbe Museum. Tytuł wystawy odnosi się do tradycyjnych japońskich ilustracji ukiyo-e - obrazów ulotnego świata, których tematami były sceny z życia codziennego. Korzystając z języka baśni i mitów, przy użyciu klasycznych technik Asana Fujikawa i David Hockney tworzą prace o niewielkich formatach, które są jednak aktualne i bezpośrednie. Przepływający świat kondensuje się w tych obrazach w postaci bezstronnie przedstawionej refleksji na temat tego, co czyni nas faktycznie ludźmi.

Kuratorka wystawy, Matilda Felix zabiera nas w magiczną podróż, w której łączy dwa fascynujące, artystyczne światy. - mówi Kama Wróbel, dyrektor programowa OP ENHEIM - Mniej znane prace Davida Hockneya z cyklu “Six Fairy Tales from the Brothers Grimm” można rozpatrywać jako przedmiot rozważań na temat własnej tożsamości czy poszukiwanie swojego miejsca na świecie. Baśniowe historie są tu niejednoznaczne, na swój sposób pociągające, ale i budzące niepokój.

Plakat wydarzenia; źródło: Materiały organizatora

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe

POLECANE WYDARZENIA

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy