Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] VII FESTIWAL STUDIÓW AZJATYCKICH

Banner promujący wydarzenie; źródło: Materiały organizatora

Cała Polska

Data wydarzenia: 03.05.2021 - 15.05.2021
Opracowanie: Krystian Karolak

Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ oraz Bliskowschodnie Koło Naukowe UJ zapraszają na kolejną edycję Festiwalu Studiów Azjatyckich.

W danich 3 – 15 maja br. odbędzie się jedna z największych imprez o Azji w Polsce i wyjątkowe wydarzenie, przy którego tworzeniu łączą siły pasjonaci kultury tego kontynentu – studenci i wykładowcy Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Całość zostanie zorganizowana w przestrzeni wirtualnej (w tym na stronie facebookowej FSA), a wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia oraz pełen harmonogram znaleźć można na stronie Festiwalu. Wśród zapowiedzianych wydarzeń są m.in. wystąpienia: „Różnice kulturowe w biznesie - Japonia” czy „Lotnictwo pokładowe podczas wojny na Pacyfiku”, a także konkurs wiedzy o studiu Ghibli i pokaz japońskiego tańca yosakoi. Wstęp jest wolny.

Chyba każdy z nas tęskni za zwiedzaniem przeróżnych zakamarków świata. Dlatego dla wszystkich chcących poczuć choć namiastkę podróżniczej atmosfery stworzony został Festiwal Studiów Azjatyckich. Orient pojawi się w Waszych domach. Zapowiadają się dwa tygodnie nietuzinkowych atrakcji, ciekawych wykładów eksperckich oraz fascynujących spotkań z zaproszonymi gośćmi. Uwielbiacie kuchnię Wschodu albo zawsze zastanawialiście się, jak to jest być dyplomatą? Fascynuje Was duchowość mieszkańców Azji lub niezwykła historia największego kontynentu świata? A może Wasze zainteresowania skupiają się na wschodniej kulturze – zarówno tej wysokiej, jak i w wersji pop? Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie podczas Festiwalu Studiów Azjatyckich!

Wszyscy uczestnicy będą mogli podróżować od Chin, Japonii i Korei przez Azję Południową, aż po Bliski Wschód i kraje Afryki Północnej. Warsztaty kulinarne, wykłady eksperckie, spotkania z pasjonatami Azji, nauka języka – to tylko mała część tego, co zostało przygotowane dla festiwalowych gości jako seria filmów i wyczerpujących tekstów. Nie zabraknie także spotkań na żywo, które staną się przestrzenią dyskusji ze znanymi wykładowcami, postaciami ze świata kultury oraz studentami.

Plakat wydarzenia; źródło: Materiały organizatora

ŹRÓDŁA

Materiały organizatora

POLECANE WYDARZENIA

Wystawy

Wystawa „Kimono – forma, wzór, rzecz do noszenia”

Toruń, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

Warsztaty

[PATRONAT] Japońskie inspiracje dla seniorów

Warszawa, Fundacja Pompka, ul. Narbutta 46/48 lok. 51

Festiwale

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy