Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju [PATRONAT] VII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI IAIDO

Meishinkan

14.05.2013 | 19:42

Zapraszamy na spotkanie z tradycyjną sztuką japońskiego miecza!

Z przyjemnością informujemy, że mamy zaszczyt objąć patronatem VII Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido, które odbędą się w dniach 25-26 maja w Poznaniu!

Turnieje rozgrywa się w kilku kategoriach odpowiadających poziomowi wyszkolenia. Walka sportowa polega na równoczesnym wykonywaniu przez walczących zawodników zestawu form kata wykonywanych w obrębie wyznaczonych pól. Dla upamiętnienia wielkich wojen między rodami Minamoto i Taira, dla rozróżnienia zawodników i pól przyjęto kolory – biały i czerwony. Każdy zawodnik wchodzi na pole, do którego został przydzielony w trakcie losowania. Po wykonaniu zaleconych form, zawodnicy oczekują na werdykt sędziów. Każdy sędzia ma do dyspozycji białą i czerwoną chorągiewkę. Uniesienie chorągiewki danego koloru oznacza oddanie głosu na zawodnika przebywającego na polu o tym samym kolorze, zawycięzcą pojedynku zostaje zawodnik, na którego swój głos oddała większość spośród trzech sędziów.

Zachęcamy zarówno do aktywnego udziału w Mistrzostwach, jak i oglądania zmagań! Trzymamy kciuki za ducha walki oraz wysoki poziom zawodów!

Mistrzostwa urozmaicą dodatkowe pokazy:

- karate w wykonaniu dzieci z Kórnickiego Klubu Karate Shotokan Raven 

- kendo w wykonaniu dzieci z poznańskiego Klubu Meishinkan.

Wiecej szczegółów na temat samych zawodów znajdziecie na naszej podstronie wydarzenia oraz na stronie Mistrzostw. Zapraszamy serdecznie!

 

TAGI:

sport  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy