Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria LUKSUSOWA KARMA DLA PSÓW

Yours truly g

13.06.2013 | 19:46
Opracowanie: Anna Kotek

Michinoku Farm wycofuje swój produkt

Niedawno już wspominaliśmy Wam o mięsie wielorybów.

Japońska firma Michinoku Farm z siedzibą w prefekturze Saitama przestała sprzedawać luksusową karmę dla psów. Luksusową, bo wykonaną na bazie mięsa z wielorybów importowanego z Islandii. Na stronie internetowej firmy produkt opisany był jako niskokaloryczny, o niskiej zawartości tłuszczu, ale z dużą ilością białka. Szef firmy, Takuma Konno, powiedział, że działalność była legalna, ale ze względu na protesty Environmental Investigation Agency (EIA) i Animal Welfare Institute (AWI) zdecydował się wycofać produkt.

Psy są jak członkowie rodziny dla wielu ludzi w Japonii. Chcieliśmy zaprezentować szeroki wybór produktów dla psów. - powiedział - Klienci postrzegają wieloryby jako ważne zwierzeta, ale uważamy, że psy są tak samo ważne.

Może jestem ignorantem w kwestii debaty na temat wielorybów, ale nie warto sprzedawać produkt, jeśli istnieje ryzyko, że rozgniewamy niektórych ludzi.

Karma z mięsa wielorybów sprzedawana był w paczkach 60g za 609 jenów (około 20zł), 500g za 3,780 jenów (około 130zł). Michinoku Farm sprzedaje również karmę z mongolskich koni i mięsa kangurów.

ŹRÓDŁA

theguardian
jdp
Tokyo Times

TAGI:

ciekawostka   kuchnia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy