Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka LINE MUSIC POPULARNIEJSZY OD APPLE MUSIC I SPOTIFY?

The Verge

15.06.2015 | 19:10
Opracowanie: Krzysztof Kliszcz

W Japonii wprowadzono nową usługę do streamowania muzyki, która może stać się godnym rywalem dla konkurencji.

Mimo że Line w Azji jest głównie kojarzony z komunikatorem na urządzenia mobilne, to sama firma, Line Corporation, nie ogranicza się wyłącznie do tej jednej dziedziny. Wypuszczona właśnie na rodzimy rynek nowa usługa streamowania muzyki może być dla Japonii dużym krokiem, zwłaszcza w obliczu słabo rozwiniętego trendu słuchania muzyki przez Internet. Głównie za sprawą konserwatywnej postawy czołowych wytwórni muzycznych oraz trudnych do sprostania wymagań prawnych, usługi takie jak Spotify, Pandora czy nowy Apple Music bez powodzenia próbowały zdobyć rynek japoński.

Przemysł fonograficzny jest dosyć specyficzny – pomimo światowego trendu rezygnowania z nośników fizycznych na rzecz formatów cyfrowych w Japonii nadal prym wiedzie sprzedaż płyt CD. Jeśli Line Music zdoła osiągnąć sukces (co jest prawdopodobne, biorąc pod uwagę olbrzymie zaplecze w postaci rzeszy użytkowników ich komunikatora), to może liczyć na uzyskanie statusu pioniera.

Sama aplikacja prezentuje się dosyć minimalistycznie. W przeciwieństwie do komunikatora, nie znajdzie się w niej doskonale znanych zwierzęcych maskotek. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do Spotify, usługa nie posiada opcji bezpłatnego użytkowania (poza 2-miesięcznym okresem darmowej demonstracji dla użytkowników, którzy najwcześniej się zarejestrowali). Korzystanie z Line Music wiąże się z płatną subskrypcją, która dzieli się na dwa pakiety: 500 jenów miesięcznie (ok. 15 zł*), co umożliwia słuchanie muzyki do 20 godzin oraz 1000 jenów dający nieograniczony dostęp do całej bazy utworów (ok. 30 zł). Twórcy planują na przyszły rok poszerzyć ofertę muzyczną aż do 30 milionów utworów.

*Przeliczenie na podstawie tabeli średniego kursu walut NBP z dnia 15.06.2015 r.

ŹRÓDŁA

The Verge
Tech Crunch

TAGI:

muzyka   technologia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy