Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka KAT-TUN WYRÓŻNIENI W MAGAZYNIE „ROLLING STONE”

kat-tun worldwide

02.10.2015 | 07:32
Opracowanie: Katarzyna Gudyka

Grupa umieszczona została na liście „top 50 najlepszych piosenek boysbandowych”.

Przyczyną znalezienia się na liście był debiutancki kawałek zespołu, „Real Face”. Opisana przez redakcję „Rolling Stone” jako „schizofreniczna nuta, która nagle przekształca się w heavy metal, przeskakując po drodze przez dance’owe beaty”, piosenka znalazła się na 44. miejscu zestawienia. Czyni to KAT-TUN również jedynym japońskim wykonawcą na liście oraz jednym z pięciu wykonawców azjatyckich. Na miejscu pierwszym ulokowano piosenkę „I want you back” z 1969 roku w wykonaniu The Jakson 5. Za to najwięcej, bo aż pięć swoich piosenek ma na liście grupa Backstreet Boys. Pełne zestawienie zobaczyć można pod tym adresem.

Piosenka „Real Face” została wydana na singlu o tym samym tytule w 2006 roku. Był to początek kariery grupy KAT-TUN, wypromowanej przez agencję Johnny’s Entertainment. Nazwa grupy jest akronimem utworzonym z nazwisk pierwotnych członków boysbandu: K – Kazuya Kamenashi, A – Jin Akanishi,  T – Junnosuke Taguchi, drugie T – Kōki Tanaka, U – Tatsuya Ueda i N – Yūichi Nakamaru. Obecnie Jin Akanishi i Kōki Tanaka nie należą już do zespołu

Piosenka napisana została przez Taka Matsumoto (B’z), jej tekstem natomiast zajął się Shikao Suga. Wydana została w sześciu wersjach – w każdej linię głównego wokalu przejmuje inny członek zespołu. Singiel w pierwszym tygodniu od wydania sprzedał się w ponad 700 tysiącach kopii, co ustanowiło nowy rekord najlepiej sprzedającego się debiutującego artysty. Do końca 2006 roku zostało sprzedanych milion płyt, dzięki czemu udało mu się wspiąć się na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się singli w tamtym roku.

Poniżej prezentujemy KAT-TUN wykonujących piosenkę w programie Music Station:

Źródło: Jin Akanishi/ YouTube

ŹRÓDŁA

Rolling Stone
CD Japan
Generasia Wiki
RIAJ

TAGI:

rekordy   muzyka   celebryci   popkultura   ranking  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy