Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria LIMITOWANE SERIE PIWA I CHIPSÓW NA WIOSENNY PIKNIK POD DRZEWAMI SAKURY

źródło: Shin Shouhin

16.02.2016 | 07:10
Opracowanie: Paulina Powązka

Kwiat wiśni jest jednym z najbardziej charakterystycznych dla Japonii aspektów natury. Cieszą się nim nie tylko pasjonaci hanami, ale również przedsiębiorcy z tego wyspiarskiego kraju.

Pomimo że jest jeszcze środek zimy, pojawiły się już prognozy dotyczące okresu kwitnienia drzew sakury w poszczególnych rejonach Japonii. Obecnie w pełnym rozkwicie podziwiać ją można jedynie na Okinawie, jednak na początku kwietnia będzie to już możliwe na wyspie Kiusiu, Sikoku oraz Honsiu. W północnej części Japonii pojawi się zaś na początku maja. Japońscy przedsiębiorcy stopniowo przygotowują się już na ten okres wprowadzając na rynek przeróżne produkty nawiązujące do kwiatu wiśni.

Zeszłoroczny sukces zamierzają powtórzyć między innymi producenci piwa Asahi. Kiedy w 2015 roku wydali limitowaną edycję piwa w puszce z oprawą graficzną nawiązującą do japońskiego kwiatu wiśni, sprzedali aż 620 000 sztuk. Jak się okazało było ono szczególnie popularne wśród kobiet i młodszych odbiorców, którzy weszli już w dorosłość. W tym roku, bazując na tym wyniku, zwiększono linię produkcyjną i nazwano ją „Asahi Super Dry Special Package”. Składa się z ona siedmiu wariantów różniących się wielkością i rodzajem opakowania. Warto wspomnieć, że limitowana jest jedynie puszka, piwo w środku zachowuje ten sam smak, dobrze znany fanom Asahi. Produkt dostępny będzie jedynie do końca kwietnia, co zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem na rynek nowej marki koncernu – The Dream.

Paczka chipsów marki Calbee o smaku masła z dodatkiem kwiatów wiśni, źródło: RocketNews24

Z piwem w malowniczej puszce prawdopodobnie dobrze będą się komponować również chipsy oferowane przez producentów Calbee. Niedawno zaprezentowali oni bowiem nowy wyrób o smaku masła z dodatkiem kwiatów wiśni. Jest to część ich limitowanej linii grubo krojonych chipsów ziemniaczanych o nazwie „The Taste of Japan”, w której odnajdziemy również smak wasabi czy ikry dorsza. Przekąska będzie dostępna jedynie w wybranych regionach Japonii. Od 1 lutego można już ją kupić w prefekturach: Okinawa, Fukuoka, Saga, Nagasaki, Kumamoto, Ōita, Miyazaki, Kagoshima, zaś 22 lutego pojawi się w Tottori, Shimane, Okayama, Hiroshima, Yamaguchi, Tokushima, Kagawa, Ehime oraz Kochi.

ŹRÓDŁA

RocketNews24 (I)
RocketNews24 (II)
Japan Guide (I)
Japan Guide (II)

TAGI:

ciekawostka   sakura   produkty   alkohole  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy