Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria THE CAFE CAT & PAW

Sanpasta

17.07.2013 | 21:31
Opracowanie: Anna Kotek

Słodka ciekawostka dla miłośników kawy i kotów

Od dziś picie kawy nie będzie już tylko nudnym zwyczajem, do którego większość z nas przywykła. Japońska firma w prefekturze Nagano stworzyła z pianek marshmallow łakocie w kształcie słodkich kotków z łapkami, które rozpuszczają się w gorących napojach takich jak kawa, kakao czy nawet zielona herbata. Można powiedzieć, że jest to nowoczesna kawa w wymiarze 3D. Pomysłowość tego produktu polega na tym, że łapki kota rozpuszczają się stopniowo jako pierwsze, następna w kolejności jest główka, co sprawia wrażenie, jakby kotek po prostu się zanurzał i osiadał na dnie kubka. Dostępne są również same łapki.

Pomysł wyewoluował z małych pianek w kształcie całych kotków.

Małe kotki będące pierwowzorem Cafe Cat & Paws.

Jak się okazało, wielu klientów nie mogło się oprzeć pukusie wrzucenia takich kotków do kawy, zamiast jedzenia ich jako standardowego dodatku. Natchnęło to producentów do stworzenia tego przesłodkiego "zanurzającego się w kawie" kota.

Kotki znaleźć można pakowane osobno lub w zestawie z kawą za 840 jenów, czyli około 27zł. Należy przechowywać je absolutnie w lodówce i wyjmować tylko tuż przed włożeniem do napoju.

Zdjęcia pochodzą ze strony dystrybutora - Sanpasta, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat oferty.

ŹRÓDŁA

Japan Today
Rocket News 24
Taxi

TAGI:

ciekawostka   kuchnia  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy