Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Film FILM LIVE-ACTION Z KOTAMI W TLE

Atsushi Ito w roli Katsu Sakumoto; źródło: parentherald.com

16.11.2016 | 15:57
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

W 2017 roku odbędzie się premiera filmu live-action na podstawie „Neko Atsume” – popularnej japońskiej gry na telefony. W głównego bohatera wcieli się Atsushi Itō.

„Neko Atsume” (tłum. własne  Kolekcjoner kotów) to gra na systemy operacyjne Android i iOS opublikowana w październiku 2014 roku przez firmę Hit-Point. Pod koniec 2015 roku gra doczekała się angielskiego tłumaczenia. Od premiery została pobrana ponad 19 milionów razy. Twórcy nie spodziewali się aż takiej popularności. Wielu użytkowników dzieli się zrzutami z ekranów swoich telefonów za pośrednictwem portalu Twitter. Jak stwierdza programista z Hit-Point, Yutaka Takazaki:

Kiedy tworzyliśmy grę, nie myśleliśmy o zagranicznych użytkownikach – skupialiśmy się tylko na japońskich odbiorcach.

Dedykowana miłośnikom kotów gra polega na urządzaniu, za pomocą różnorodnych akcesoriów, ogrodu przyjaznego ulubionym pupilom. By mieć pewność, że żadne ze zwierząt nie uciekło, należy co pewien czas sprawdzać status gry. Część kotów, których kolekcjonowanie jest zadaniem gracza, uznaje się za rzadko spotykane w aplikacji.

Zrzut z ekranu gry „Neko Atsume”; źródło: theguardian.com

Premiera live-action (filmu aktorskiego, który nie korzysta z animacji) odbędzie się w 2017 roku. Film zatytułowano „Neko Atsume No Ie” (tłum. własne Dom kolekcjonera kotów), a jego reżyserem jest Masatoshi Kurakata. Główną rolę odgrywa w nim Atsushi Itō – aktor znany m.in. z takich seriali telewizyjnych jak „Train Man” (Densha Otoko). Zagra on Katsu Sakumoto, młodego autora, który po swoim pisarskim sukcesie nie radzi sobie ze znalezieniem natchnienia do dalszego tworzenia. Na powrót weny ma wpłynąć przeprowadzka do nowego miejsca. Z czasem Sakumoto zauważa, że przydomowy ogród odwiedza pewien kot. Zaczyna zostawiać mu jedzenie, by wzbudzić jego sympatię.

Rola w filmie była dla Itō wartościowym doświadczeniem. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie filmu:

Kontakt z kotami podczas produkcji filmu był dla mnie kojącym przeżyciem, które dało mi mnóstwo energii.

Kurakata, reżyser „Neko Atsume No Ie”, komentuje film słowami: 

Chciałem stworzyć prosty film, który wzbudza ciepłe uczucia. Wspólnie z ekipą filmową i obsadą włożyliśmy serca w tworzenie tego filmu. 

Kot grający w filmie „Neko Atsume No Ie”; źródło animenewsnetwork.com

ŹRÓDŁA

The Guardian
The Telegraph
The Japan Times
animenewsnetwork.com

TAGI:

film   koty  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy