Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Film HAYAO MIYAZAKI POWRÓCI Z FILMEM PEŁNOMETRAŻOWYM

Hayao Miyazaki; źródło: Cinra

17.11.2016 | 17:31
Opracowanie: Katarzyna Zdziarska

Uznany reżyser Studia Ghibli po raz kolejny powraca z emerytury – jak poprzednio zapewnia, że to już będzie ostatni film jego produkcji.

13 listopada podczas emisji programu „Owaranai Hito Miyazaki Hayao” przez stację NHK współzałożyciel Studia Ghbili oznajmił, że stworzy kolejny pełnometrażowy film.

Śledzący poczynania reżysera mogą nie być zaskoczeni jego decyzją – ogłoszone odejście na emeryturę było kolejną próbą wycofania się z produkcji filmów pełnometrażowych. Według portalu Wired była to już szósta emerytura Miyazakiego, jednak niektóre źródła podają nawet dziesięć prób zakończenia kariery. I tym razem reżyserowi nie udało się pozostać na emeryturze.

Dwa miesiące po oznajmieniu zakończenia pracy w 2013 Miyazaki postanowił zająć się Muzeum Ghibli i tworzyć filmy krótkometrażowe. Już w czerwcu 2016 roku portal Anime News Network poinformował o planowanych trzech filmach krótkometrażowych reżyserowanych przez legendę Studia Ghibli. Jednym z nich miał być „Kemushi no Boro” – pierwszy film Miyazakiego, który w całości stworzony byłby za pomocą grafiki komputerowej. Początkowo film o gąsienicy miał trwać 10 minut, jednak najnowsze informacje wskazują, że będzie o 2 minuty dłuższy. Pomimo wydłużenia czasu animacji, Hayao Miyazaki stwierdził, że „Kemushi no Boro” ma większy potencjał i nie jest usatysfakcjonowany ze stworzenia filmu krótkometrażowego. Trzeba zauważyć, że jest to historia, którą planował przez prawie 20 lat.

Pełnometrażowa historia o małej gąsienicy miałaby ukazać się najprawdopodobniej w 2019 roku – wtedy Hayao Miyazaki będzie miał niespełna 80 lat. Toshio Suzuki, dyrektor generalny studia i jego współzałożyciel, na antenie zażartował, mówiąc, że Miyazaki będzie rysował scenorysy aż do śmierci. Sam reżyser ma jednak nadzieję, że dożyje do zakończenia prac nad filmem, dodając:

Myślę, że jednak lepiej jest umrzeć w trakcie robienia czegoś, niż nic nie robiąc.

Służący do stworzenia grafiki 3D w filmie „Kemushi no Boro” model w Muzeum Ghibli; źródło: Gunosy

ŹRÓDŁA

Anime News Network I
Anime News Network II
Wired
Blog Livedoor
Huffington Post
Business Insider

TAGI:

film   Studio Ghibli   animacja  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy